Nabywasz samochód? Spróbuj zagranicą!

Mało kogo w dzisiejszych czasach stać na to, żeby pozwolić sobie na zakup wehikułu nowego, z salonu. Dlatego przeważnie korzystamy z propozycji z drugiej transzy, nabywając używane auta. Pewnie, że łączy się to z konkretnym niebezpieczeństwem, gdyż ewidencja przebiegu pojazdu może zostać sfałszowana, albo podatek vat ma szansę przewyższyć wartość zakupionego produktu.
read more

Mało kogo w obecnych realiach stać na to, żeby pozwolić sobie na zakup wehikułu prosto z salonu. Z tego powodu zazwyczaj próbujemy propozycji z drugiej transzy, nabywając używane pojazdy. Oczywiście, łączy się to z konkretnym ryzykiem, gdyż ewidencja przebiegu pojazdu może być oszukana, lub podatek vat ma szansę przekroczyć wartość zakupionego produktu.

Jednak należy

samochód sportowy

Autor: David Hurt
Źródło: http://www.flickr.com

poważnie się zastanowić nad przywiezieniem wehikułu z zagranicy a precyzyjnie z Niemiec. Jeżeli odszukamy jakiegoś uczciwego pośrednika, mamy szansę dostać pojazd w niezwykle atrakcyjnym stanie za nieduże sumy.
Niemcy mają zupełnie odmienną kulturę eksploatowania pojazdów niż Polacy. Mają oni znacznie lepsze drogi, dlatego samochody tak szybko się nie zużywają. Dodatkowo, posiadają przeważnie dwa wehikuły na rodzinę, dlatego też ewidencja przebiegu pojazdu (zobacz: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-nowa-ewidencja-przebiegu-pojazdu-kilometrowka-vat-2014-wzor-z-omowieniemcemy zakupić samochód z Niemiec musimy liczyć się z opłaceniem Vat UE, który jest nierzadko większy niż rodzimy podatek Vat – . Lecz mimo tego, porównując wiek maszyn, a przez to niska cenę niemieckich marek, do nowszych ihttps://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-co-to-jest-podatek-vat-zasady-jego-dzialaniat wyłącznie jeden. Jednak poszukiwanie auta za granica na własną rękę może być dość czasochłonne, dlatego warto odszukać pośrednika.
Lecz jak spotkać dilera orientującego się w zagranicznym rynku motoryzacyjnym, który nam zagwarantuje rzetelną transakcję? Gdyż istnieje całkiem spora obawa, że będziemy przez kogoś nieuczciwego naciągnięci na Vat UE lub jeszcze w inny sposób – vat w UE. Najlepiej dlatego znaleźć kogoś z rekomendacji. Może ktoś z naszych znajomych ostatnio zakupił auto z zagranicy, w dobrym stanie, w niskiej cenie? Zvat w UEie kupował go samodzielnie, może podzieli się z nami namiarem na swojego dilera?

dokument

Źródło: pixabay.com

Jeśli nie, zawsze możemy spróbować poszukać w sieci online. Ogłaszają się tam często osoby proponujące ściągnięcie auta z zagranicy, zapewniający, że ewidencja przebiegu pojazdu będzie prawdziwa. Nie wybierajmy oczywiście pierwszej z brzegu jednostki. Warto poczytać opinię innych internautów na temat konkretnego przedstawiciela. Jeżeli pragniemy zakupić używany samochód, należy poszukać czegoś odpowiedniego za naszą zachodnią granicą. Niemcy bowiem popularni są z tego, że troszczą się o swoje maszyny. Jednak nie każdy z nas ma czas, aby osobiście szukać ciekawego towaru, dlatego należy odszukać uczciwego pośrednika, który załatwi za nas wszelkie formalności.