Nabywasz samochód? Spróbuj zagranicą!

Mało kogo w obecnych czasach stać na to, aby pozwolić sobie na zakup samochodu nowego, z salonu. Dlatego zazwyczaj próbujemy ofert z drugiej reki, nabywając używane auta. Oczywiście, łączy się to z pewnym niebezpieczeństwem, bowiem ewidencja przebiegu pojazdu może zostać zakłamana, lub podatek vat może przewyższyć wartość zakupionego towaru.
read more

Mało kogo w obecnych realiach stać na to, żeby pozwolić sobie na zakup wehikułu prosto z salonu. Z tego powodu zazwyczaj próbujemy propozycji z drugiej transzy, nabywając używane pojazdy. Oczywiście, łączy się to z konkretnym ryzykiem, gdyż ewidencja przebiegu pojazdu może być oszukana, lub podatek vat ma szansę przekroczyć wartość zakupionego produktu.

Jednak należy

samochód sportowy

Autor: David Hurt
Źródło: http://www.flickr.com

poważnie się zastanowić nad przywiezieniem wehikułu z zagranicy a precyzyjnie z Niemiec. Jeżeli odszukamy jakiegoś uczciwego pośrednika, mamy szansę dostać pojazd w niezwykle atrakcyjnym stanie za nieduże sumy.Niemcy mają zupełnie odmienną kulturę eksploatowania pojazdów niż Polacy. Mają oni znacznie lepsze drogi, dlatego samochody tak szybko się nie zużywają. Dodatkowo, posiadają przeważnie dwa wehikuły na rodzinę, dlatego też ewidencja przebiegu pojazdu (zobacz: http://poradnik.wfirma.pl/-nowa-ewidencja-przebiegu-pojazdu-kilometrowka-vat-2014-wzor-z-omowieniem) jest w sytuacji ich maszyn bardzo atrakcyjna w porównaniu do wieku auta. Oczywiście, jeżeli chcemy zakupić samochód z Niemiec musimy liczyć się z opłaceniem Vat UE, który jest nierzadko większy niż rodzimy podatek Vat – http://poradnik.wfirma.pl/-podatek-vat-cz-1-podstawowe-informacje. Lecz mimo tego, porównując wiek maszyn, a przez to niska cenę niemieckich marek, do nowszych i droższych ale bardziej zniszczonych maszyn z Polski, wybór jest wyłącznie jeden. Jednak poszukiwanie auta za granica na własną rękę może być dość czasochłonne, dlatego warto odszukać pośrednika.Lecz jak spotkać dilera orientującego się w zagranicznym rynku motoryzacyjnym, który nam zagwarantuje rzetelną transakcję? Gdyż istnieje całkiem spora obawa, że będziemy przez kogoś nieuczciwego naciągnięci na Vat UE lub jeszcze w inny sposób – vat w UE. Najlepiej dlatego znaleźć kogoś z rekomendacji. Może ktoś z naszych znajomych ostatnio zakupił auto z zagranicy, w dobrym stanie, w niskiej cenie? Zapewne nie kupował go samodzielnie, może podzieli się z nami namiarem na swojego dilera?

dokument

Źródło: pixabay.com

Jeśli nie, zawsze możemy spróbować poszukać w sieci online. Ogłaszają się tam często osoby proponujące ściągnięcie auta z zagranicy, zapewniający, że ewidencja przebiegu pojazdu będzie prawdziwa. Nie wybierajmy oczywiście pierwszej z brzegu jednostki. Warto poczytać opinię innych internautów na temat konkretnego przedstawiciela. Jeżeli pragniemy zakupić używany samochód, należy poszukać czegoś odpowiedniego za naszą zachodnią granicą. Niemcy bowiem popularni są z tego, że troszczą się o swoje maszyny. Jednak nie każdy z nas ma czas, aby osobiście szukać ciekawego towaru, dlatego należy odszukać uczciwego pośrednika, który załatwi za nas wszelkie formalności.