Nagłośnienie w wozie

Muzyka towarzyszy ludziom od urodzenia aż do końca . Istnieją badania mówiące o tym, iż nawet w czasie brzemienności płód odbiera dźwięki. Całkiem możliwe więc, że muzyka jest z nami nim jeszcze się narodzimy. Nie dziwi więc to, że dla wielu z nas możność słyszenia w każdej chwili muzyki jest bardzo istotna. Prawie całą dobę w naszych mieszkaniach możemy usłyszeć jakiś rodzaj muzyki. Osoby starsze częstokroć preferują klasyczną odmianę muzyki. Ale co to współcześnie oznacza klasyczna muzyka?
read more

Muzyka towarzyszy ludziom od urodzenia aż do końca . Są badania mówiące o tym, iż nawet w okresie brzemienności płód słyszy dźwięki. Całkiem możliwe zatem, iż muzyka jest z nami nim jeszcze się narodzimy. Nie zdumiewa więc to, iż dla wielu z nas możność słuchania w dowolnej chwili muzyki jest ogromnie ważna. Praktycznie całą dobę w naszych domach słychać jakiś gatunek muzyczny. Osoby starsze często smakują klasyczną formę muzyki. Lecz co to współcześnie znaczy ?

głośnik

Autor: Photographer Sergy
Źródło: http://www.flickr.com

Niewątpliwie podstawowe znaczenie jest nadal obowiązujące, ale coraz częściej frapuję się nad tym, czy nazwą „klasycznej” nie winno się też charakteryzować muzyki jazzowej. Niechybnie kategorie te (przynajmniej w pewnej części) zasługują na tytuł ambitnej muzyki. Z drugiej strony z tych gatunków biorą początek nowatorskie typy muzyczne, takie jak rap, hip-hop itp..

Bez względu na to jakiej muzyki słuchamy, potrzebny nam będzie właściwy sprzęt, tj. zestaw muzyczny z słusznej jakości wzmacniaczem, CD – najlepiej z możnością odtwarzania MP3, coraz bardziej wziętego sposobu zapisywania oraz odtwarzania muzyki. To wzorzec modny głównie z ze względu wygody. Pliki w formacie MP3 możemy bez ograniczeń w nieskomplikowany sposób przechowywać w chmurze czy przekazywać kolejnym internautom, co nie takie łatwe jest jeśli weźmiemy pod uwagę klasyczne nośniki.
Jednym z popularniejszych miejsc gdzie włączamy muzykę jest wóz, zapewnia on nam okazję słyszenia tego co nam się podoba często w samotności, co – jak wiadomo – ma swoje bezsporne plusy, możemy bowiem świergotać bez ryzyka iż ktoś nas usłyszy. Żeby posłuchać muzyki w aucie konieczny nam będzie tak zwany zestaw car audio. Możemy wprawdzie zostać przy fabrycznie zamontowanym w aucie zestawie audio, duża część z nas jednak dobierze sobie odpowiedni komplet car audio wzmacniacz.

głośnik

Autor: Photographer Sergy
Źródło: http://www.flickr.com

Tu – zupełnie inaczej aniżeli w pokojowym komplecie muzycznym – mniej istotnym jest wzmacniacz, a istotniejszym jest jak stworzone jest nagłośnienie samochodu, z jakich materiałów jest zbudowany megafon, a dokładnie z czego skonstruowana jest membrana. Najczęściej do jej wykonania używa się papieru natomiast do skonstruowania głośników basowych syntetyku czy aluminium. Poza głośnikami kluczowe jest właściwe wykonanie pudła rezonansowego i odpowiednie jego zlokalizowanie.