Najchętniej kupowane protezy kończyn górnych oraz dolnych jak prawdziwe

Protezy starej generacji kojarzone były kiedyś z nieudaną i niezbyt komfortową kopią straconej kończyny. Aktualnie, dzięki rozwojowi medycyny, sztuka wytwarzania protez wykonała wielki krok naprzód.
read more

Protezy starej generacji kojarzone były niegdyś z nieudaną i niezbyt komfortową kopią straconej kończyny. Obecnie, dzięki postępowi medycyny, sztuka wytwarzania protez zrobiła duży krok w przód.

Proteza nogi, protezy kończyn dolnych

Autor: DFID – UK Department for International Development
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie wytwarzane profesjonalne protezy kończyn górnych i dolnych są tworzone z wielką precyzją, są pokryte tworzywem mającym imitować ludzką skórę, a do tego potrafią się zginać zupełnie w taki sposób, jak żywa kończyna. Każda proteza jest tworzona na specjalną prośbę klienta i jest dopasowana do jego indywidualnych wymagań. Żeby proteza nogi lub ręki wyglądała znacznie bardziej ”prawdziwie”, dobiera się również barwę pokrycia wierzchniego, który będzie pasować do pigmentu skóry klienta.

Wygoda przede wszystkim

Elementy z których tworzone są sztuczne kończyny są, ze względu na swoją wytrzymałość, wykorzystywane są podczas lotów kosmicznych. Z użyciem tytanu, włókien węglowych lub aluminium lotniczego można skonstruować protezy kończyn dolnych. To szczególnie istotne wyznaczniki, które powinna posiadać proteza kończyny, aby pozwolić na komfortowe funkcjonowanie.

Poza tym w punkcie połączenia z ciałem, sztuczna kończyna jest wypełniona indywidualnie dopasowanym odlewem silikonowym, tak żeby mocowanie było wygodne, a skóra mogła oddychać. (Zobacz też piaskowanie (złap okazje na zestaw do piaskowania karcherwww.sklep.techkar.pl) zębów) Dzięki technologiom amortyzacji wstrząsów i mocnych odbić, stosując współczesne protezy dopuszczalnie jest też uprawianie części sportów. Innego typu protezy na stronie . Protezy (zobacz zweryfikuj u źródła)

Przyszłość protetyki

W celu ulepszania dostępnych na rynku rozwiązań, dokładnie bada się specyfikę materiałów i ich przydatność w przemyśle protetycznym. Już dziś wykonuje się bardziej innowacyjne protezy, sterowane w pewnym stopniu za pomocą systemu nerwowego konkretnej kończyny Specjaliści w zakresie protetyki twierdzą jednak, że już niedługo sztuczne kończyny będzie można precyzyjnie sterować myślami, a prawdopodobnym stanie się również przywrócenie zmysłu dotyku. Tego rodzaju kończyna ma także bardzo dokładnie przypominać żywą. Polecamy protetyka we wrocławiu.

Bioniczne protezy, bo o nich mowa, są na tę chwilę bardzo kosztowne. Prawdopodobne jednak, że ewolucja technologii umożliwi ograniczenie w przyszłości cenę produkcji, a na tego rodzaju protezę będzie mógł sobie pozwolić każdy kto jej potrzebuje. Więcej na