Najważniejsze zasady przy rozpoczynaniu przygody z siłownią, zalety obwodowego treningu

Siłownia staje się bardzo chętnie używanym miejscem do poprawienia swojej fizycznej formy. Wiele osób idzie tam przede wszystkim z powodu tego, aby utrzymać ciało w odpowiedniej formie, stracić nieco kalorii i poprawić siłę. Jednak w pewnej chwili wiele z tych osób, zwłaszcza dotyczy do mężczyzn, zaczyna w intensywniejszy sposób angażować się w treningi, a że siłownia w pierwszej kolejności się kojarzy z potężnymi, to i to jest podstawowym celem ćwiczących.
read more

Siłownia jest bardzo chętnie używanym miejscem do poprawienia swojej kondycji fizycznej. Wielu ludzi idzie tam przede wszystkim z powodu tego, aby utrzymać mięśnie w dobrej formie, trochę się zmęczyć i poprawić siłę. Lecz w pewnej chwili wiele z tych osób, szczególnie dotyczy do mężczyzn, chce bardziej intensywnie angażować się w treningi, a że siłownia kojarzy się przede wszystkim z potężnymi, to i to jest głównym celem ćwiczących.

trening

Autor: adidas
Źródło: adidas
Jeśli ktoś zamierza bardziej profesjonalnie podejść do budowania swoich mięśni, to musi pamiętać o kilku ważnych sprawach. Po pierwsze niezbędne będzie dokładne poznanie techniki ćwiczeń, przy dużych ciężarach jest to konieczne, aby nie nabawić się żadnej niebezpiecznej kontuzji. Ogromnie ważną rolę w treningu siłowym odgrywa też odpowiednia dieta. Siłowe sporty wymagają sporej dawki energii, lecz także właściwej ilości białka potrzebnego do budowy mięśni. Z tego też powodu niezbędne jest dopasowanie diety tak, aby faktycznie masa ciała się zwiększała.

Profesjonalni siłacze ćwiczą swymi wypracowanymi przez lata układami ćwiczeń. Osoby które rozpoczynają przygodę z siłownią powinny zacząć od podstaw, to znaczy na początku wzmocnić mięśnie i ścięgna i przygotować je do wzmożonego wysiłku. Bardzo dobrze będą sie do tego nadawać najprostsze ćwiczenia, angażujące dużą

trening

Autor: Tom Page
Źródło: http://www.flickr.com

liczbę mięśni. Na początku należy jak najwięcej ćwiczyć z wolnymi ciężarkami, dzięki temu pracuje nie tylko grupa mięśni, na jaką jest ćwiczenie, lecz także wszystkie pomocnicze.

Jeśli ktoś chce jednocześnie pozbyć się trochę ciała, to bardzo dobrym rozwiązaniem dla niego może być trening obwodowy – porównaj na tej stronie. Jego główną ideą jest robienie szybkich zestawów ćwiczeń bezpośrednio po sobie, i dopiero po wykonaniu wszystkich jest przerwa na wypoczynek. Na początku zacząć można od pojedynczego cyklu, zwanego też obwodem, a wraz ze wzrostem kondycji i wytrzymałości można ich ilość powiększać, albo dokładać również kolejne ćwiczenia.