Naprawa aut francuskich – najistotniejsze ich części

Auta francuskich producentów cieszą się w naszym kraju niesłabnącą popularnością. Samochody te, tak samo jak obywatele Francji, różnią się od pozostałych firm, albo rozmieszczeniem komponentów wokół silnika, czy wykorzystywanymi technologiami. Czyni je to oryginalnymi, ale również cięższymi do serwisowania.
read more

Samochody z Francji cieszą się w Polsce niegasnącą popularnością. Auta te, tak samo jak obywatele Francji, odróżniają się od innych marek, albo rozmieszczeniem komponentów wokół silnika, albo używanymi technologiami. Czyni je to oryginalnymi, ale i trudniejszymi do naprawy.

Z samochodem produkcji francuskiej nie można zwrócić się do każdego serwisu. W tych ogólnych placówkach niewielu jest pracowników, którzy obeznani są ze specyfiką samochodów z Francji. Posiadacze tych oryginalnych aut, powinni natychmiast po ich nabyciu znaleźć w swoim sąsiedztwie, rzetelny oraz podparty dobrymi opiniami serwis aut francuskich. Jedynie wtedy można mieć pewność, iż pozostawiamy auto wynajem samochodów dostawczych w dobrych rękach.

Jeżeli, to Twój pierwszy samochód z Francji, możesz się nie lada zdziwić. Mnóstwo drobiazgów może zmienić nagle swoje miejsce w porównaniu do poprzedniego samochodu. Kompletnie inne miejsce wlewu płynu do szyb, inny układ przełączników na kierownicy czy pozostałe drobiazgi, mogą na początku wprawić kierowcę w niepewność. Najistotniejszą mimo wszystko różnicą jest rodzaj zawieszenia używany we francuskich autach. Belka tylna a także belka skrętna są częściami rozpoznawczymi aut francuskich.

samochód - powiększenie

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Pomijając markę auta, należy jednakowo o nie dbać. Jeśli chodzi o samochody produkcji francuskiej, najbardziej kosztowna może być regeneracja belki citroen i pozostali producenci francuscy zwykle zwracają na to naszą uwagę, porównaj tylna belka cena. Najmocniej obciążona na naszych krajowych jezdniach jest belka skrętna, która nie jest przygotowana do przyjmowania tylu nierówności na drodze. Ich kontrolowanie musi być obligatoryjne oraz częste, dla każdego właściciela auta produkcji francuskiej. Zaniedbana regeneracja belki citroen albo innej marki z Francji, może doprowadzić do znaczącego wyniszczenia auta, a jej zamiana jest niezwykle kosztowna. Dobry serwis aut francuskich postara się o oryginalne części, a te niestety nie są najtańsze. Placówki naprawcze, które proponują tanią zamianę belki, nie zrobią tego rzetelnie oraz nie używają komponentów od producenta, co może skończyć się dla nas tragicznie.

Częste sprawdzanie zawieszenia w autoryzowanym albo specjalistycznym serwisie, może szybko odkryć każdą niedoskonałość belki, a jak najwcześniejsze wykrycie problemu ochroni nas przed wysokimi kosztami zamiany całego komponentu, zobacz regeneracja tylnej belki renault. Warto co jakiś czas wydać niewielką kwotę za fachowego mechanika, niż zignorować rzecz, która ma tak duże znaczenie dla naszego bezpieczeństwa na drodze.