Naprawianie fordów

Marka Ford cieszy się Polsce sporym uznaniem, co przekłada się na spore zapotrzebowanie na części zamienne. Te wozy tak samo jak i inne podlegają okresowym wymianom części. Są jednak detale, jakie niszczą się częściej niż winny. Dosyć częstym i uciążliwym defektem są dysfunkcje przełączników przy kierownicy. Kierunkowskazy często ulegają awarii, również silniki przednich wycieraczek.
read more

Marka Ford cieszy się Polsce znacznym powodzeniem, co przekłada się na istotne zapotrzebowanie na części wymienne. Takie wozy tak samo jak i inne podlegają okresowym wymianom części. Są natomiast części, które psują się częściej aniżeli winny. Wystarczająco częstym i uciążliwym defektem są dysfunkcje przełączników przy kierownicy. Kierunkowskazy nagminnie ulegają awarii, również silniki frontowych wycieraczek.

Ford Focus

Autor: Kyle Harris
Źródło: http://www.flickr.com
Wymiana takiego przełącznika nie jest trudnością, bowiem części do Forda są ogólne osiągalne. W starszych modelach owych samochodów często ulegają awarii alternatory. Najlepszym rozstrzygnięciem jest wymiana alternatora na używany z półroczną gwarancją, albo regeneracja wadliwej wytwornicy.

Korozja karoserii to problem nie tylko owej marki. Normalnym zagadnieniem w fordach jest korozja tylnych błotników, oraz brzegów nad kołami. Kłopotliwe są także korodujące spodnie strefy drzwi. W takim wypadku części (odwiedź stronę) do Forda nic nie pomogą. Pożądana jest specjalistyczna naprawa przez speców.

W lepszej sytuacji są właściciele aut z silnikiem benzynowym, gdyż są one stosunkowo trwałe. Inaczej jest w sytuacji dieslów, w jakich częstym przypadkiem jest wczesne zużycie elementów.

Jeżeli zainteresował Cię omawiany w tym miejscu tekst, to zobacz także pomocny artykuł (http://www.motolegend.pl/spodnie-motocyklowe) – on również posiada interesujące wiadomości.

Kolejną częstą dysfunkcją w owego rodzaju silnikach jest uszkodzenie wtryskiwaczy wywołany używaniem kiepskiego rodzaju paliwa. Wartość wymiany takich części do Forda (pełna oferta części z forda znajdziesz u nas) jest dość znaczny. Jak w każdym innym samochodzie, częstokroć powtarzającą się awarią jest zapiekająca się lina hamulca manualnego.

Każdy właściciel wozu musi się liczyć z tym, że prędzej, lub w przyszłości nieodzowny staje się remont tylnego zawieszenia. Nieraz zdarza się, że słychać trzaski dochodzące z przedniej części auta, połączone z dygotem kierownicy na wybojach. Świadczy to o wybitych tulejach w przekładni kierowniczej.

Naprawa takiej usterki przy pomocy części do Forda, to już znaczący wydatek, ale niezbędny dla bezpiecznej jazdy. Częstokroć będziemy przymuszeni do wymiany części na nową, ale niekiedy wykonalna jest regeneracja, bądź zamontowanie stosowanego elementu. Obniży to wydatki i nie nadweręży budżetu posiadacza auta.