O czym należy pamiętać jadąc na urlop samochodem

Urlopowe wojaże własnym środkiem transportu to wielki komfort oraz pełna swoboda zwiedzania. Ale by w pełni korzystać z możliwości podróży na własną rękę, nie narażać się na dodatkowe koszty tudzież niedogodności, warto dobrze przygotować się do wyjazdu.
read more

Urlopowe wojaże własnym samochodem to absolutna wolność i pełna swoboda zwiedzania. Jednak aby w pełni korzystać z podróżowania, nie narażać się na dodatkowe koszty tudzież nieprzyjemności, należy przygotować się do podróży.

samochód

Autor: Jody Roberts
Źródło: http://www.flickr.com
Aby uchronić się przed odwiedzinami w warsztatach i przyprawiającymi o ból głowy rachunkami, dobrze jest sprawdzić przed wyjazdem czy nasz samochód jest sprawny technicznie. Jeśli nie czujemy się na siłach skontrolować tego samodzielnie, pojedźmy do sprawdzonego warsztatu. Skupmy się też na szybach.

Zaabsorbował Cię taki tekst? Zobacz i sprawdź (http://www.grosel.pl/serwis-audi/) teraz, tu znajduje się coś, co z pewnością także jest wartościowe.

Widoczne smugi to zapowiedź, że od tej chwili wycieraczka w samochodzie może nam więcej zaszkodzić niż pomóc, a nie należy zapominać iż umyta szyba jest ważna dla bezpieczeństwa jazdy.

W czasie poznawania nowych miejsc nietrudno o uszkodzenia samochodu na parkingach tudzież w wąskich uliczkach. Powinniśmy postarać się o nakładki na drzwi, które ochronią boczne drzwi – sprawdź nakładki na drzwi. W przypadku ewentualnego uderzenia listwa stanowi skuteczną barierę, która przeciwdziała otarciom i odpryskom lakieru. Takie zabezpieczenia drzwi to też sposób na nadanie autu unikatowego charakteru. Użycie nakładek na drzwi to skuteczna i często stosowana metoda na ukrycie różnego rodzaju odprysków oraz uszkodzeń lakieru, przy tym tych powstałych na skutek korozji.

samochód

Autor: Black nexus.eu Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy utwierdzimy się w przekonaniu, iż nasz samochód jest w idealnym stanie, zaś do schowka trafią potrzebne dokumenty, pozostaje nam tylko jedno zadanie: pakowanie bagażu. Postarajmy się większość przedmiotów umieścić w bagażniku, tak aby w kabinie było jak najwięcej miejsca dla pasażerów.

Możemy również skorzystać z bagażników zewnętrznych, wyposażonych w belki dachowe – aluminiowe tudzież stalowe – szczegóły nt. belek dachowych. Bagażnik dachowy jest niezbędny do zamontowania boxa, zaczepów rowerowych i innych akcesoriów na dachu samochodu. Bagażnik dobieramy na podstawie marki, modelu, roku produkcji a także rodzaju nadwozia auta. Bagażniki zewnętrzne sprawdzają się też doskonale w przypadku transportu sprzętu sportowego. Jazda tak przygotowanym samochodem
autem, na pewno nie sprawi kierowcom żadnych kłopotów w czasie wyprawy – kliknij w link.