O których typach diet powinno się mówić? Jakie są warte uwagi?

Obecnie już więcej ludzi poddaje się różnym dietom, jakie wpływają na ładną sylwetkę i ogólnie lepsze samopoczucie. Jest ich dużo, więc czasami ciężko się w nich połapać.
read more

Dziś coraz więcej osób poddaje się różnym dietom, które wpływają na lepszą sylwetkę i ogólnie bardzo dobre samopoczucie. Mamy ich sporo, więc czasem ciężko się w nich połapać.

dieta dla endomorfika

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Niżej widać dwie możliwości, z jakich skorzystać mogą niektóre osoby.
Jedną z nich jest dieta redukcyjna dla kobiet. Podstawowe zadanie to zmniejszenie tkanki tłuszczowej i związane z tym lepsze podkreślenie mięśni. Nie jest dobra dla ludzi bardzo otyłych, z tego rodzaju diety dobrze gdy korzystają panie bardziej szczupłe, które pragną trochę lepiej wyrzeźbić swoje ciało. Tak naprawdę taka dieta redukcyjna opiera się na tego typu mechanizmie, jakim jest trzymanie się dziennego zapotrzebowania na kalorię.
To jest punkt wyjścia, aby opracować dobry jadłospis na co dzień. Wyliczenie takiego zapotrzebowania daje się niektórym ciężkie do wykonania, ale jak postąpimy zgodni ze wskazówkami, to tak naprawdę nie będzie problemu. Kolejną ciekawą opcją może być dieta dla endomorfika. Gdy poważnie o niej myślimy to powinniśmy pamiętać, by jeść mniej, a częściej. Najlepiej jak będzie to 5-6 posiłków.
Co kluczowe, powinniśmy co dzień spożywać mniejszą ilość kalorii niż jest na to zapotrzebowanie. Dodawajmy do treningów cardio. Posiłek przed treningiem musi być odpowiednio kaloryczny, żeby zapewnić potrzebny poziom siły przez cały czas trwania treningu-

Szczególnie warto oprzeć się na węglowodanach, szczególnie złożonych z tego typu produktów jak ryż brązowy, kasze albo makarony. Sprawdzi się świetnie także chude mięso drobiowe czy wołowina.

Czy nasz wpis zaintrygował Cię tak bardzo, że chcesz więcej? Więc po następne szczegóły zaloguj się do podanego linku. Tam znajduje się interesujący fakt.

Warto zapamiętać te rady.