Obligatoryjne wyposażenie auta

Wielu właścicieli pojazdów ma problem z wyszczególnieniem wszelkich sprzętów, jakie stanowią niezbędne wyposażenie wozu.


Okazuje się, iż lista przedmiotów, które musimy wozić w aucie, w ogóle nie będzie długa.
read more

Wielu właścicieli pojazdów ma kłopot z wyszczególnieniem wszystkich sprzętów, które stanowią nieodzowne wyposażenie auta.
Okazuje się, że lista przedmiotów, jakie musimy wozić w aucie, wcale nie jest długa.

Gaśnica i trójkąt ostrzegawczy – to wyłączny sprzęt, jaki obligatoryjnie powinien znajdować się w każdym samochodzie jadącym po krajowych drogach. Minimalna pojemność gaśnicy wynosi jeden kilogram, natomiast musi mieć ona również homologację i ważne badania techniczne, które trzeba odświeżać co roku. Jeśli chodzi o trójkąt , to również trzeba zatroszczyć się o jego homologację.

Nie wiesz, czy proponowany tekst jest tym, czego poszukujesz? Odpowiedź to: tak – ponieważ te przydatne wskazówki (http://sklep.autopart.pl/efb-start-stop-,c7,pl.html) mają ważne dane. Kliknij tu oraz sprawdź sam.

Pamiętajmy też, ażeby w przypadku awarii postawić go na drodze w odległości 30-50 m poza zabudowanym terenem, albo stu metrów na drodze ekspresowej lub autostradzie. W przeciwnym wypadku grozi nam kara w wysokości stu pięćdziesięciu złotych.

pojazd - obrazeczek

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com
Jak to jest z apteczką samochodową? Prawda jest taka, że samochodowa apteczka wcale nie jest obligatoryjnym wyposażeniem czterokołowca. Policjanci akcentują jednakże, że warto wyekwipować się w tenże sprzęt, bo może on nam się przydać w najmniej przewidywanych sytuacjach. Oprócz samochodowej apteczki, nieobligatoryjne są także: lina holownicza, hak holowniczy, zapasowe żarówki, kamizelka odblaskowa, koło zapasowe wraz z podnośnikiem i kluczem do odkręcania kół. Każdy z tychże rzeczy warto jednak mieć przy sobie, ponieważ może być pomocny w sytuacji awaryjnej.

Należy również posiadać przy sobie instrukcję jak udzielić pierwszej pomocy, jaką możemy nabyć na benzynowych stacjach bądź wydrukować z internetu. W ten sposób wyposażony możesz śmiało wyjechać na drogę bez obaw o bezpieczeństwo własne i pasażerów.