Opis różnych modeli wycieraczek do auta

Wycieraczki do samochodu można kupić w wielu różnych punktach. Niedoświadczony kierowca będzie zaszokowany tym, jak bardzo zróżnicowane są ceny wycieraczek. Koszty zakupu wahają się bowiem w granicach od kilku zaledwie złotych nawet do stu. Od czego zależy więc cena tych produktów? Wielkie znaczenie posiada tu na przykład rodzaj tych produktów, aktualnie dostępne są bowiem tradycyjne modele i bardziej innowacyjne. Oczywiście te bardziej innowacyjne automatycznie mają wyższą cenę.
read more

Wycieraczki samochodowe można nabyć w wielu różnych miejscach. Niedoświadczony kierowca będzie zaszokowany tym, w jak dużym stopniu różnorodne są ceny tych produktów. Koszty kupna wahają się bowiem w okolicach od paru zaledwie złotych także do stu. Od czego zależy więc cena wycieraczek? Spore znaczenie ma tu na przykład typ tych produktów, aktualnie dostępne są bowiem standardowe modele i bardziej innowacyjne. Rzecz jasna te bardziej nowoczesne automatycznie mają wyższą cenę.

mechanik samochodowy

Ich liczne dobre cechy w porównaniu do starszych modeli jednak zachęcają do wydania trochę większej ilości pieniędzy. Oprócz tego cena wycieraczek samochodowych uzależniona jest również od ich poziomu, co może wydawać się oczywiste. Niejednokrotnie bywa tak, że w cenie kilku złotych można dostać tylko produkty dobrej jakości, który zapewne szybko ulegnie awarii i nie będzie nadawać się do użytku.

Wycieraczki standardowe

Jeszcze paręnaście lat temu w sprzedaży były tylko wycieraczki o tradycyjnej formie. Zwane są one także wycieraczkami szkieletowymi z uwagi na stelaż z metalu, na jakim się opierają. Standardowe wycieraczki samochodowe 480 mm (wycieraczki do auta rozmiar 480 mm), jak również w wielu innych wielkościach, można obecnie znaleźć po bardzo atrakcyjnych cenach, które wielu kierowców zachęcają do Zakupu. Dobrze jest jednak pomyśleć nad tym, czy nie lepiej nabyć coś bardziej współczesnego. Jedną z wad tradycyjnych wycieraczek jest fakt, że szkielet z metalu stosunkowo szybko rdzewieje, uniemożliwiając z czasem poprawne funkcjonowanie sprzętu.Wycieraczki bezszkieletowe

Samochód terenowy marki Ford

Autor: Kyle Harris
Źródło: http://www.flickr.com

Alternatywą dla tradycyjnych wycieraczek samochodowych ze szkieletem są ich bardziej współczesne zamienniki, które tego szkieletu nie mają. Z tego powodu zwane są też wycieraczkami miękkimi. Są zazwyczaj znacznie droższe od standardowych, jednak cena ta bierze się ze znacznie wyższej jakości i efektywności. Wycieraczki takie dzięki swojej budowie o wiele lepiej przylegają do szkła, co czyni je znacznie skuteczniejszymi. Często również posiadają części wykonane z grafitu, co zapobiega ich przymarzaniu zimą. Z tego rodzaju można znaleźć wycieraczki samochodowe 500 mm oraz w wielu innych wielkościach.