Pachnące wnętrze czyli przygotuj samochód do podróży

Każdy posiadacz rodzinnego samochodu wie, jak łatwo w nim o nieporządek. Częste przejazdy, wojaże z dziećmi, wiążą się z pokaźną liczbą mało przydatnych gadżetów i toną okruchów na fotelach.
read more

Każdy właściciel rodzinnego samochodu wie, z jaką trudnością przychodzi utrzymanie w nim porządku. Częste wyjazdy, podróże z dziećmi, wiążą się z tysiącem mało przydatnych gadżetów oraz toną okruchów na fotelach.

Ford Fiesta

Autor: Kyle Harris
Źródło: http://www.flickr.com
Czas na zmianę zasad. Od jakich czynności zacząć? Od wyrzucenia z samochodu wszystkiego czego nie używamy, a z przyzwyczajenia wozimy ze sobą. Już dziś, wypakujmy zatem wakacyjne akcesoria: płetwy, wiaderka i łopatki. Zatrzymajmy potrzebne rzeczy, będąc przy tym rozsądnym i bezwzględnym.

Wyrzućmy wszystkie śmieci – puste butelki po napojach i papierki. Wprowadźmy zasadę wyrzucania śmieci na bieżąco, przy wysiadaniu z samochodu.

Chcemy zaprezentować Ci kolejny nasz wpis – myślimy, że Ci się spodoba. By go przeczytać, najedź na łącze tutaj (https://moto-point.com.pl/278-meskie-obuwie-motocyklowe) i już.

Oprócz porządku, zyskamy też przyjemniejszy zapach.
Sprawdźmy kokpit oraz miejsca pod podłokietnikami. Poza śmieciami zobaczymy tam na pewno masę pieniędzy tudzież zapodzianą, dziecięcą zabawkę. Nie zapomnijmy o siedzeniach i bagażniku.
Teraz skoncentrujmy się na szybach, zwłaszcza przedniej. Nieskazitelna szyba to komfort jazdy, z czym zgodzi się każdy kierowca. Kłopotliwe bywają smugi – oznaka zużycia wycieraczki do samochodu . Wówczas niezbędna jest ich wymiana.

Brudna i pełna drobinek piasku powierzchnia, potrafi z powodzeniem niszczyć pióro. Zimową porą, niestaranne oczyszczenie ze szronu czy lodu jest kolejnym powodem uszkodzenia i pojawiających się smug.

Niniejszy wpis zawiera interesujące dane na opisywany wątek – jeżeli masz ochotę uzyskać więcej wpisów, to odwiedź stronę zawory chromowane do felg, która opisuje zbliżone zagadnienia.

Pamiętajmy zatem, aby solidnie oczyszczać szybę przed jazdą. Dobrze jest co pewien czas przetrzeć powierzchnię roboczą wycieraczki do samochodu wilgotną szmatką, z dodatkiem dowolnego środka myjącego. Na pewno powinno to wydłużyć jej żywotność i poprawić skuteczność działania (porównaj). Czasami odświeżmy dodatkowo gumki, przecierając je czystą gliceryną, którą łatwo zmyjemy za pomocą czystej wody.

Podsumowując, najważniejsza jest konsekwencja. Auto, którego zadbane wnętrze zaprasza do jazdy, to wizytówka wszystkich domowników. Zapomnijmy o samodzielnej walce z wiatrakami i zastosujmy codziennie obowiązujące zasady, dotyczące czystości we wspólnym, rodzinnym aucie.