Pasja jest bardzo istotna, napędza nas do życia, powoduje, iż wszystko nabiera bardziej znacznego sensu

Każdy człowiek ma coś najbliższego, z czym może się identyfikować. Czym to może być? W najbardziej pokaźnym skrócie można powiedzieć o rodzinie, która jest największą wartością, o zamiłowaniach, jesteśmy w stanie przecież się emocjonować motoryzacją lub sportem. Można powiedzieć o konkretnych umiejętnościach, jakie są niezbyt powszechne lub cenione na rynku, może przynależeć do jakiejś organizacji, można czuć się właściwie we wspólnocie religijnej Możliwości jest rzeczywiście dużo, lecz wniosek, jaki się nasuwa jest najbardziej istotny. Nawet w najwyższym stopniu samotna osoba gdzieś chce przynależeć, zawsze szuka kontaktu z drugim człowiekiem. Jesteśmy już takimi istotami, nie ma przed tym odwrotu.
read more

Każda osoba ma coś najbliższego, z czym może się identyfikować. Czym to może być? W największym skrócie jesteśmy w stanie powiedzieć o rodzinie, która jest największą wartością, o naszych zainteresowaniach, możemy przecież się emocjonować sportem czy motoryzacją. Jesteśmy w stanie powiedzieć o jakichś umiejętnościach, jakie są niezbyt powszechne lub cenione na rynku, może przynależeć do jakiejś organizacji, możemy czuć się dobrze we wspólnocie religijnej Możliwości jest rzeczywiście dużo, ale wniosek, jaki się nasuwa jest najbardziej istotny. Nawet najbardziej samotna osoba gdzieś pragnie przynależeć, zawsze poszukuje kontaktu z drugim człowiekiem. Jesteśmy już takimi osobnikami, nie ma przed tym ucieczki.

Oburzą się zapewne prawdziwi samotnicy, którzy rzeczywiście stronią od bliskości z innymi.

Spodobał Ci się ten tekst? Więc gorąco zapraszamy do następnych naszych wątków, które będą o bliskiej dziedzinie.

Być może istnieją tacy na świecie, ale jak ujawnia nam praktyka i historia naszego gatunku, to zawsze szukaliśmy kogoś z naszego gatunku, kto może będzie taki sam jak my, kto może podzielić się z nami historiami, pasjami czy zainteresowaniami.

Warsztat samochodowy

Autor: uniquelycat (Cathy) Smith
Źródło: http://www.flickr.com
Szczególnie widoczne jest to po wylądowaniu na bezludnej wyspie. Może i człowiek przez jakiś czas czuję się dobrze, kiedy może http://www.welldent.pl/ po prostu pobyć sam, z dala od zmartwień i trosk codziennego życia, ale następnie pojawia się taki moment, iż zaczyna czegoś brakować – relacji z drugim człowiekiem. I tak to się właśnie dzieje. Jak mamy określone zainteresowanie, na przykład motoryzacja, to z wielką chęcią spotykamy się z osobami o podobnej pasji. Na przykład interesują nas zabytkowe motory lub auta, dzięki innym osobom wiemy, że ktoś też ma takie zainteresowanie, iż czasem dla niej żyje. Pasjonat będzie wiedział wszystko na temat najmniejszych nawet akcesoriów – uchwyty rowerowe. radujemy się w tego typu momencie, iż nie jesteśmy osamotnieni, iż mamy z kim o tym podyskutować, iż jesteśmy w stanie wymienić poglądy. Tego typu kontakt staje się szczególny, nie da się go zamienić na nic.

To niezwykle istotne, wręcz niezbędne dla naszej kondycji i zdrowia psychicznego. Nie dość, że bez pasji życie jest mniej interesujące, to jeszcze nie zna się ludzi podobnych do siebie, którzy mogą potwierdzić, że koniecznie powinniśmy poświęcać czas dla tego, czym się pasjonujemy, to potwierdzenie jest budujące i z pewnością sprzyja w tworzeniu interesujących relacji z innymi osobami. Przecież tego typu wspólne zainteresowania jak sporty ekstremalne – fascynujące quady – łączą ludzi najbardziej. Takie kontakty są niezbędne dla każdego, gdyż nawet największy samotnik potrzebuje niekiedy kogoś z kim jest w stanie wymienić swoje poglądy.