Pierwszy lot aeroplanem? Co dobrze jest wiedzieć

Pierwszy lot aeroplanem jest wyjątkowym napięciem dla wielu osób. Moim sądem, wynika to z niewielkiej znajomości aerodromu, prawa lotniczego albo innych przepisów. Strach jest przeto zwykłym towarzyszem, ale nie musi z Tobą podróżować. Mimo pozorów, wszystkie procedury nie są zagmatwane.
read more

Pierwszy lot samolotem jest nadzwyczajnym stresem dla wielu z nas. Mym zdaniem, wypływa to z niewielkiej znajomości aerodromu, prawa lotniczego lub innych regulacji. Strach jest zatem zwykłym towarzyszem, ale nie musi z Tobą podróżować! Mimo pozorów, wszystkie procedury nie są zagmatwane.

Jak trzeba się zachować? Co można zabrać ze sobą na pokład samolotu, a z czym będziesz musiał się pożegnać? Co zrobić podczas odprawy z rzeczami, których jednak nie możesz wziąć? Dzięki poniższym sugestiom będziesz przygotowany na każdą niespodzianą sytuację!
Już na samym początku, powinieneś pamiętać, żeby stawić się na lotnisko należycie wcześnie – tak, ażeby zdążyć na rejs i nie utrudniać pracy w porcie. Gdy idzie o lot międzynarodowy, to warto pojawić się 2 godziny wcześniej. Jeśli jednakże będzie to podróż transatlantycka, to masz zadanie przyjechać 3-4 godziny przed odlotem. Najpierw odnajdź tani parking przy lotnisku. Dotarłeś odpowiednio wcześnie, co teraz? Należy odszukać tablicy Flight Information Display System na jakiej znajdują się dane dotyczące między innymi godziny odlotu, lotniska docelowego, przewoźnika i co najważniejsze – stanowiska check-in. Stamtąd pozostaniesz odesłany, więc należy się do niego kierować.
tani parking przy lotnisku

Autor: mezuni
Teraz idziesz bez nerwów przez pierwsze kontrole. Najpierw, zostaną skontrolowane Twe dokumenty. Zależnie od obszaru, do którego wylatujesz, będą wymagane: dowód osobisty albo paszport lub wiza. W następnej kolejności, pracownicy zajmą się bagażem, jaki z sobą wziąłeś. Większy – rejestrowany, będzie nadany do luku bagażowego, zaś mniejszy – kabinowy, zostanie zważony a także zmierzony. Teraz nadchodzi moment, w jakim otrzymujesz swoją kartę pokładową. Czym ona jest? Zaświadczeniem, który uprawnia Cię do wejścia na pokład samolotu. Znajdziesz na niej między innymi swe imię i nazwisko, ilość sztuk oraz wagę bagażu kabinowego.

Jeżeli masz chęć wyszukać artykuły na prezentowany temat, to przejdź tutaj akumulatory samochodowe warszawa i zobacz inne informacje odnośnie podnoszonego zagadnienia.

Jeśli jest to lotnisko Wrocław, kolejny krok to kontrola bezpieczeństwa. Twym obowiązkiem będzie zdjęcie okrycia wierzchniego, precjozów, akcesoriów, a także wydobycie wszystkich rzeczy z kieszeni.

Istotną sprawą będzie abyś znalazł należycie wcześniej parking przy lotnisku. Sądzę, że są to najistotniejsze wiadomości dotyczące odprawy na lotnisku, dzięki jakim nie poczujesz stresu.