Podstawowe informacje o samochodach firmy Nissan, opis popularnego modelu Qashqai.

Japońskie samochody od dawna się cieszą zasłużoną renoną. Są bardzo cenione przez właścicieli głównie za niezawodność, który ranking by nie obejrzał, to właśnie samochodu z tego kraju zajmują najwyższe miejsca. Bez wątpienia do tej rodziny producentów zalicza się również Nissan, marka nieco mniej znana w naszym kraju, lecz produkująca niezawodne, bardzo chwalone przez właścicieli samochody}.
read more

Japońskie samochody od dawna cieszą się zasłużoną renoną. Są cenione przez właścicieli głównie za dużą niezawodność, w jaki ranking by nie spojrzał, to właśnie auta z tego kraju zajmują czołowe lokaty. Niewątpliwie do tej rodziny producentów zalicza się również Nissan, marka nieco mniej popularna na naszym rynku, ale robiąca bardzo niezawodne, cenione przez posiadaczy samochody}.

Nissan

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Do dnia dzisiejszego na naszych ulicach można spotkać modele sprzed dwudziestu lat, w których posiadacze co najwyżej wymieniają olej kluber isoflex nbu 15 i klocki hamulcowe. Nissan bardzo dobrze radził sobie również w segmencie samochodów terenowych, model Navaro od lat jest jednym z najpopularniejszych aut tej rodziny. Jedną bolączką, na jaką narzekali właściciele, były kłopoty z korozją, lecz odpowiednia konserwacja podwozia i lakieru mogły całkowicie ją wykluczyć. Części do nissana są powszechnie dostępne, zarówno jeżeli chodzi o już używane, jak też nowe zamienniki, i są one dość tanie, tak więc używanie starszych pojazdów jest bardzo ekonomiczne.

Parę lat temu Nissan połączył się z francuskim producentem samochodów Renault. Od tamtego czasu w jego ofercie zaszły bardzo duże zmiany, bo firma postanowiła się skupić jedynie na dwóch obszarach, to znaczy terenówkach i niedużych, zgrabnych SUVach. Jednym z największych hitów Nissana w ostatnim czasie jest model Qashqai, który na pierwszy rzut oka wygląda jak miejska, nieduża terenówka.

Nissan modelem tym znalazł świetną niszę, a miarą jego sukcesu jest ponad dwa miliony sprzedanych egzemplarzy. akumulator samochodowy warszawa pierwszy raz zaprezentowano w roku 2006 i rok później pojawiło się w salonach. Od razu swym nadwoziem i jezdnymi właściwościami zyskało uznanie wielu kierowców, a kilka lat temu doczekało się drugiej, zupełnie odmienionej wersji.

Pojazd, mimo że z wymiarów nie urósł specjalnie, może zaoferować znacznie większą przestrzeń, niż poprzednia wersja. Bardzo dobrze w obu wersjach wypada też sprawa bezpieczeństwa, obie odmiany nissana w testach zderzeniowych zdobyły maksymalną ilość pięciu gwiazdek.