Podstawowe informacje o samochodach firmy Nissan, opis popularnego modelu Qashqai.

Samochody z Japonii od dawna cieszą się zasłużoną renoną. Są cenione przez kierowców przede wszystkim za dużą niezawodność, który ranking by nie obejrzał, to właśnie auta z Japonii zajmują czołowe lokaty. Bez wątpienia do tej rodziny firm jest również zaliczany Nissan, marka nieco mniej znana w naszym kraju, ale produkująca niezawodne, bardzo chwalone przez posiadaczy samochody}.
read more

Japońskie samochody od dawna cieszą się zasłużoną renoną. Są cenione przez właścicieli głównie za dużą niezawodność, w jaki ranking by nie spojrzał, to właśnie auta z tego kraju zajmują czołowe lokaty. Niewątpliwie do tej rodziny producentów zalicza się również Nissan, marka nieco mniej popularna na naszym rynku, ale robiąca bardzo niezawodne, cenione przez posiadaczy samochody}.

Nissan

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Do dnia dzisiejszego na naszych ulicach można spotkać modele sprzed dwudziestu lat, w których posiadacze co najwyżej wymieniają olej i klocki hamulcowe. Nissan bardzo dobrze radził sobie również w segmencie samochodów terenowych, model Navaro od lat jest jednym z najpopularniejszych aut tej rodziny. Jedną bolączką, na jaką narzekali właściciele, były kłopoty z korozją, lecz odpowiednia konserwacja podwozia i lakieru mogły całkowicie ją wykluczyć. Części do nissana są powszechnie dostępne, zarówno jeżeli chodzi o już używane, jak też nowe zamienniki, i są one dość tanie, tak więc używanie starszych pojazdów jest bardzo ekonomiczne.

Parę lat temu Nissan połączył się z francuskim producentem samochodów Renault. Od tamtego czasu w jego ofercie zaszły bardzo duże zmiany, bo firma postanowiła się skupić jedynie na dwóch obszarach, to znaczy terenówkach i niedużych, zgrabnych SUVach. Jednym z największych hitów Nissana w ostatnim czasie jest model Qashqai, który na pierwszy rzut oka wygląda jak miejska, nieduża terenówka.

Nissan modelem tym znalazł świetną niszę, a miarą jego sukcesu jest ponad dwa miliony sprzedanych egzemplarzy. Auto pierwszy raz zaprezentowano w roku 2006 i rok później pojawiło się w salonach. Od razu swym nadwoziem i jezdnymi właściwościami zyskało uznanie wielu kierowców, a kilka lat temu doczekało się drugiej, zupełnie odmienionej wersji.

Pojazd, mimo że z wymiarów nie urósł specjalnie, może zaoferować znacznie większą przestrzeń, niż poprzednia wersja. Bardzo dobrze w obu wersjach wypada też sprawa bezpieczeństwa, obie odmiany nissana w testach zderzeniowych zdobyły maksymalną ilość pięciu gwiazdek.