Polecane odżywki i suplementacja – jakie wybrać?

Bywa, że widzieliśmy kulturystę, niekoniecznie na żywo, ale na sto procent widzieliśmy takich sportowców w telewizji lub sieci. Nie jest łatwo wyrzeźbić takie ciało, jakie prezentowane jest na zawodach. Jednak, jeżeli będziemy prowadzeni przez odpowiedniego trenera, to na sto procent nam się uda. Jest parę przypadków na całym ziemskim globie, które jedynie swoim samozaparciem, bez pomocy trenera, osiągnęli sukces w kulturystyce, ale to wyjątki.
read more

Bywa, że zdarzyło nam się widzieć kulturystę, nie zawsze na żywo, ale na sto procent mieliśmy okazję widzieć takich sportowców w TV lub Internecie. Bardzo ciężko jest stworzyć takie ciało, jakie możemy zobaczyć na zawodach. Jednak, jeżeli będziemy prowadzeni przez profesjonalnego trenera, to na pewno damy radę. Jest kilka przypadków na całym ziemskim globie, które jedynie swoim samozaparciem, bez pomocy trenera, dali rade osiągnąć sukces w tej dziedzinie, ale to wyjątki.

suplementy diety

Autor: Health Gauge
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli posiadamy warunki i kapitał i chcemy zostać kulturystą, to musimy mieć kogoś, kto będzie nad nami czuwał. Trener wytłumaczy nam, jaka suplementacja okaże się dla nas najlepsza. pójdzie z nami kupić odżywki, które będziemy musieli rozrabiać z wodą i pić, a które czasem nawet mają czekoladowy posmak. Wszystko, po to żeby wyrzeźbić sobie piękne ciało. A, jeśli chodzi o diety kulturystyczne to niestety, nie są one jakoś szczególnie urozmaicone. Znane wszystkim jajko, ryż i kurczak to główne rarytasy, tak samo jak odżywki białkowe, które mają za zadanie podnieść naszą masę.

suplement diety

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com

Marzy Ci się zostanie kulturystą? Po pierwsze trzeba zmienić na dietę!

Ludzie, którzy liczą się na zawodach kulturystycznych zawsze powtarzając, że dieta to podstawa. Jeśli chcemy mieć tak wspaniałe ciało jak oni należy wprowadzić w swoja codzienność dietę i oczywiście musisz ćwiczyć. Dieta bez ćwiczeń i ćwiczenia bez diety – nie zrobią z nas kulturysty. Dlatego diety kulturystyczne są zazwyczaj układane pod konkretna osobę, jak przykładowo tu. Jeśli chcielibyśmy zostać kulturystą, powinniśmy odszukać kogoś, kto ułoży nam właściwą dietę wysokobiałkową. Taka dieta pozwoli nam zbudowania odpowiedniej masy mięśniowej. Poza tym do każdego posiłku musimy spożywać odpowiednie suplementy.

Bo w kulturystyce suplementacja jest niezmiernie ważna. Powinniśmy pójść do sklepu, w którym są różne suplementy i odżywki i spytać o to, które są najlepsze dla ludzi, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki. Gdy rozpoczynamy naszą przygodę z kulturystyką trzeba brać pod uwagę doświadczenie innych. Nie ma sensu próbować wszystkiego na samym sobie i próbować być najlepszym kulturystą świata.

Najlepiej prześledzić dokładnie karierę mistrza i wdrażać w życie taki model funkcjonowania. Trzeba również pośród osób z otoczenia poszukać osób, które również są zafascynowane kulturystyką. W grupie zawsze lepiej działać i motywować się do ćwiczeń i pilnowania diety. Należy też pamiętać, że kulturystą się nie bywa, a po prostu nim się jest. Gdy koledzy idą na imprezę kulturysta ćwiczy, kiedy oni piją kolejnego browara, TY będziesz musiał pić wodę, bycie kulturystą wymaga poświęceń.