Pomysł na wypoczynek na rowerach

Pomysł na urlop na rowerze jest idealny dla ludzi aktywnych. Jak Polska długa i szeroka, rowerem można dotrzeć wszędzie. A w niektóre punkty na dwóch kółkach wskazane jest się wybrać szczególnie. Wyprawa rowerowa jest także doskonałym sposobem na spędzenie czasu na łonie natury, oraz poznanie nowych romantycznych punktów, które na co dzień omijamy. W Polsce jest wiele tras rowerowych zarówno dla zaprawionych rowerzystów, jak i takich mniej wprawionych. Ciekawą trasą rowerową jest ta, jaka łączy Warszawę z Trójmiastem.
read more

Projekt na wakacje na rowerze jest bardzo dobry dla osób aktywnych. Jak Polska długa i szeroka, rowerem jest możliwość dotrzeć wszędzie. A w poniektóre punkty na dwóch kółkach powinno się się wybrać w szczególności. Wyprawa rowerowa jest także świetnym rozwiązaniem na spędzenie czasu na łonie natury, także poznanie nowych tajemniczych punktów, które na co dzień omijamy. W Polsce jest mnóstwo szlaków rowerowych zarówno dla zaprawionych rowerzystów, jak i tych mniej usposobionych. Interesującą trasą rowerową jest ta, która łączy stolicę z Trójmiastem.

Rower

Autor: Thomas Rousing
Źródło: http://www.flickr.com
Ścieżka dla rowerzystów przecinająca Półwysep Helski to fascynujący zakątek dla wędrowców. Helska ścieżka stanowi bez wątpienia ważny turystyczny walor Helu. W pełni sezonu jazda po niej może jednak należeć do przeżyć z gatunku dość ekstremalnych. Powierzchnia przekształca się kilkukrotnie, początkowo żwirowo-piaszczysta przechodzi w nierówną kostkę, później gdzieś przed Władysławowem staje się w dużym stopniu równiejsza, aby z kolei przemykać prostą, polną drogą. Po drodze potrafi przepaść absolutnie, lub dzielić wąski chodnik z pieszymi, którzy w dodatku nie respektują rowerowych znakowań.

Mazury

Autor: evoonia
Źródło: http://www.flickr.com

Ciekawą trasą jest szlak drewnianych świątyń dookoła Puszczy Zielonki, który liczy 102 km.

Czy zadziwił Cię opublikowany tutaj artykuł? Aby poznać zagadnienie kliknij tu oraz poznaj więcej szczegółów (uroczysko7stawow.pl/hotel/eko) – na pewno będą dla Ciebie zadziwiająco interesujące.

W ubogaconym obszarze zaaranżowano park krajobrazowy z kolekcją drzew. Da się tu odnaleźć około 2 tys. odmian drzew i krzaków, zarówno swojskich, jak i egzotycznych. Dalej, trasa wiedzie zielonym, a dalej czerwonym traktem, gdzie można podziwiać urocze terytoria Puszczy. Szlaki rowerowe na Mazurach jest możliwość sobie wyobrazić. Wszyscy wiedzą, że oczekuje nas tam śliczny krajobraz, doskonała baza turystyczna, także możliwość orzeźwienia się w omijanych na rowerze jeziorach.

Na Mazurach można odszukać idylliczne trasy na wycieczkę rowerową, nawet taką z malutkimi pociechami w przyczepkach. W czasie wędrówek do zobaczenia jest m.in. Wilczy Szaniec, Sanktuarium w Świętej Lipce, Zamek w Reszlu, most obrotowy w Giżycku. Jeżeli ktoś pragnąłby odpocząć od roweru, jest możliwość sobie zrobić pauzę na żaglówkę, lub jakby komuś było za dużo roweru, w wyjazd jest możliwość wpleść wolne na łajbie, lub spływ kajakowy Rospudą.