Pomysł na wypoczynek na rowerach

Propozycja na wakacje na rowerze jest bardzo dobry dla ludzi czynnych. Jak Polska długa i szeroka, rowerem jest możliwość dotrzeć wszędzie. A w niektóre miejsca na dwóch kółkach należałoby się wybrać przede wszystkim. Eskapada rowerowa jest też znakomitym wyjściem na spędzenie czasu na łonie natury, oraz poznanie oryginalnych malowniczych punktów, które na co dzień mijamy. W Polsce jest sporo szlaków rowerowych zarówno dla wprawionych rowerzystów, jak i takich mniej usposobionych. Atrakcyjną trasą rowerową jest ta, jaka łączy stolicę z Trójmiastem.
read more

Projekt na wakacje na rowerze jest bardzo dobry dla osób aktywnych. Jak Polska długa i szeroka, rowerem jest możliwość dotrzeć wszędzie. A w poniektóre punkty na dwóch kółkach powinno się się wybrać w szczególności. Wyprawa rowerowa jest także świetnym rozwiązaniem na spędzenie czasu na łonie natury, także poznanie nowych tajemniczych punktów, które na co dzień omijamy. W Polsce jest mnóstwo szlaków rowerowych zarówno dla zaprawionych rowerzystów, jak i tych mniej usposobionych. Interesującą trasą rowerową jest ta, która łączy stolicę z Trójmiastem.

Rower

Autor: Thomas Rousing
Źródło: http://www.flickr.com
Ścieżka dla rowerzystów przecinająca Półwysep Helski to fascynujący zakątek dla wędrowców. Helska ścieżka stanowi bez wątpienia ważny turystyczny walor Helu. W pełni sezonu jazda po niej może jednak należeć do przeżyć z gatunku dość ekstremalnych. Powierzchnia przekształca się kilkukrotnie, początkowo żwirowo-piaszczysta przechodzi w nierówną kostkę, później gdzieś przed Władysławowem staje się w dużym stopniu równiejsza, aby z kolei przemykać prostą, polną drogą. Po drodze potrafi przepaść absolutnie, lub dzielić wąski chodnik z pieszymi, którzy w dodatku nie respektują rowerowych znakowań.

Mazury

Autor: evoonia
Źródło: http://www.flickr.com

Ciekawą trasą jest szlak drewnianych świątyń dookoła Puszczy Zielonki, który liczy 102 km. W ubogaconym obszarze zaaranżowano park krajobrazowy z kolekcją drzew. Da się tu odnaleźć około 2 tys. odmian drzew i krzaków, zarówno swojskich, jak i egzotycznych. Dalej, trasa wiedzie zielonym, a dalej czerwonym traktem, gdzie można podziwiać urocze terytoria Puszczy. Szlaki rowerowe na Mazurach jest możliwość sobie wyobrazić. Wszyscy wiedzą, że oczekuje nas tam śliczny krajobraz, doskonała baza turystyczna, także możliwość orzeźwienia się w omijanych na rowerze jeziorach.

Na Mazurach można odszukać idylliczne trasy na wycieczkę rowerową, nawet taką z malutkimi pociechami w przyczepkach. W czasie wędrówek do zobaczenia jest m.in. Wilczy Szaniec, Sanktuarium w Świętej Lipce, Zamek w Reszlu, most obrotowy w Giżycku. Jeżeli ktoś pragnąłby odpocząć od roweru, jest możliwość sobie zrobić pauzę na żaglówkę, lub jakby komuś było za dużo roweru, w wyjazd jest możliwość wpleść wolne na łajbie, lub spływ kajakowy Rospudą. http://www.eholiday.pl/ http://www.eholiday.pl/kategoria-centrum_konferencyjne.html