Przegląd samochodu – co musisz wiedzieć

Zobacz, co warto wiedzieć o kontroli w stacji kontroli samochodów. Pomoże to ci ustrzec się problemów z przeglądem.


Przegląd techniczny jest obligatoryjny dla większości wozów.
read more

Zobacz, co należy wiedzieć o kontroli w stacji kontroli samochodów. To pomoże ci ustrzec się problemów z przeglądem.
Przegląd techniczny jest obligatoryjny dla większości aut.

Jeśli samochód jest sprawny, odwiedziny na stacji kontroli skończą się pieczęcią w dowodzie rejestracyjnym. Nie za każdym razem jednak tak bywa. Może się zdarzyć, że będziemy mieć kłopoty. Jeśli diagnosta stwierdzi, iż pojazd jest popsuty, nie wbije do dokumentu rejestracyjnego pieczątki jaka potwierdza pozytywne odbycie przeglądu. W takim przypadku mamy 14 dni na zlikwidowanie usterki. Jeśli nie damy rady w tym czasie albo pojedziemy do innej stacji , będziemy musieli wykonać całkowity przegląd techniczny od nowa miast badania tylko owych elementów, jakich sprawność została zakwestionowana przez diagnostę.
Stłuczone szkło

Autor: Sylvain Moreau
Źródło: http://www.flickr.com

W czasie przeglądu może się okazać także, iż czterokołowiec ma poważne usterki, które zagrażają bezpieczeństwu ruchu. W takim przypadku diagnosta zabierze dowód rejestracyjny po czym wyśle go do wydziału komunikacji. Wóz musi do warsztatu pojechać na lawecie. Po reperacji stacja kontroli (inne wątki tutaj) przeprowadzi badanie techniczne. Jeżeli wóz przejdzie je z pozytywnym skutkiem, można zwrócić się wtenczas do wydziału komunikacji w celu odbioru dokumentu rejestracyjnego.

Zainteresował Cię ten artykuł?! To przejdź do oferty parking pyrzowice, aby zaznajomić się z ciekawymi info na ten temat, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.

Następnie trzeba ponownie udać się do diagnosty ażeby wbił pieczątkę z przeglądu w dokument. W wypadku pojazdów importowanych czy też przerejestrowania pojazdu, w dokumencie rejestracyjnym może brakować niektórych wpisów. W owym przypadku potrzebna jest pomoc diagnosty.

Informacje możliwe do ustalenia w stacji kontroli samochodów to: akceptowalna masa całkowita ciągniętej przyczepy, moc silnika, rozmiary samochodu, liczba miejsc a także rodzaj wozu.