Przydatne porady dla osób, które planują udać się w czasie zimy na narty.

Jedną z najpopularniejszych form rozrywki zimą są wyjazdy na narty. Na szczęście nasz kraj w zasadzie całą część południa wypełnioną ma wspaniałymi górami, w jakich czeka szeroka oferta dla każdego miłośnika tego sportu. Jeżeli ktoś chce, to może także wybrać się trochę dalej na południe. Już u naszych południowych sąsiadów są również doskonałe warunki do jeżdżenia na nartach, a poza tym całkiem niedaleko leżą również Alpy, oferujące jeszcze więcej.
read more

Jedną z najbardziej popularnych form rozrywki w zimie są wyjazdy na narty. Na szczęście Polska w zasadzie całą część południa wypełnioną ma wspaniałymi górami, w jakich oczekuje szeroka propozycja dla każdego miłośnika tego sportu. Jeżeli ktoś będzie chciał, to może także wybrać się trochę dalej na południe. Już u naszych południowych sąsiadów są również doskonałe warunki do jeżdżenia na nartach, a przecież w niewielkiej odległości leżą również Alpy, oferujące jeszcze więcej.

stok narciarski

Autor: Kasya Shahovskaya
Źródło: http://www.flickr.com
Jak więc widać różnych możliwości jest faktycznie sporo, więc nie powinno być żadnego problemu ze znalezieniem odpowiedniej propozycji. Oczywiście bardzo dużo zależeć będzie od tego, jak dużo czasu będzie na tego typu wyjazd i jakim budżetem będzie się dysponować. Decydując się na alpejskie ośrodki trzeba się liczyć z tym, że trzeba będzie trochę więcej zapłacić, poza tym doliczyć jeszcze trzeba koszty dojazdu, szczególnie z północy kraju. Za to Słowacja i Czechy kuszą niskimi cenami, często dużo bardziej konkurencyjnymi niż w naszych ośrodkach – tanie wyjazdy na narty.

Wybór ośrodków narciarskich zarówno u naszych sąsiadów jak i u nas jest naprawdę duży. Dużo jest niedużych stoków, które świetnie nadają się na jednodniowy, krótki wyjazd. Lecz nawet tego typu miejsca oferują kilka tras z różną trudnością, a poza tym liczne pensjonaty i restauracje, na wypadek jeżeli ktoś chciał dłużej zostać. Zupełnie innego miejsca szukać się będzie, jeśli w planach będzie wyjazd na nieco więcej, przykładowo na zimowe ferie czy w czasie przerwy w Święta. W takim przypadku warto rozejrzeć się za jakimś przytulnym pensjonatem w okolicy, w które różnych stoków będzie większa ilość. Na różne sposoby można również organizować sam wyjazd.

zjeżdżanie na stoku

Autor: fabianpimminger
Źródło: http://www.flickr.com
Liczne biura turystyczne proponują podczas zimy tanie wyjazdy na narty, więc jeżeli znajdzie się coś ciekawego, to należy z takiej okazji skorzystać – . Plusem wyjazdów zorganizowanych jest to, że nie trzeba się zajmować żadnymi rzeczami związanymi z rezerwowaniem noclegów czy kupowaniem karnetów, jednak czasami może to wyjść nieco drożej, niż wyjazd zorganizowany samodzielnie.