Przykładowe porady o tym, gdzie będzie dobrze serwisować oraz naprawiać nowoczesne auto.

Samochody są coraz bardziej nowoczesnymi i skomplikowanymi pojazdami, w ostatnim czasie nafaszerowanych wręcz ogromną ilością elektroniki. Z jednej strony zapewnia to bezpieczeństwo, wygodę i komfort jazdy, lecz z drugiej zaczyna sprawiać coraz więcej problemów mechanikom.
read more

Samochody są coraz bardziej zaawansowanymi i skomplikowanymi pojazdami, ostatnio nafaszerowanych wręcz ogromną ilością elektroniki. Z jednej strony zapewnia to bezpieczeństwo, wygodę i komfort jazdy, ale z drugiej sprawia coraz więcej kłopotów mechanikom.

Jeszcze całkiem niedawno

sportowe bmw

Autor: Marko Backovic
Źródło: http://www.flickr.com

większość typowych napraw i wymiany eksploatacyjnych części zrobić można było przy pomocy klasycznych narzędzi. Obecnie coraz częściej niezbędne będą do tego odpowiednie urządzenia, które posiadają na swoim wyposażeniu tylko serwisy. Być może firmom produkującym auta chodzi też o to, aby klienci musieli korzystać właśnie z nich, a nie z niezależnych warsztatów, w których to samo zrobią za znacznie niższe ceny.

Jeśli masz chęć uzyskać więcej informacji na ten temat, to notka spod linku (http://www.grosel.pl/serwis-bmw/) też takie informacje posiada, więc kliknij tu, aby je zgłębić.

W każdym razie nawet najbardziej nowoczesne auto musi być systematycznie serwisowane, można wręcz powiedzieć że te nowe dużo częściej ze względu na stopień technologicznego zaawansowania. Nasze regulacje prawne będą wymagać, żeby raz na rok jechać na obowiązkowy przegląd, na jakim będzie skontrolowany stan techniczny pojazdu. Lecz oprócz tego niezbędna jest wymiana oleju i płynów eksploatacyjnych, skontrolowanie opon oraz hamulców, a także sprawdzenie stanu technicznego wszystkich podzespołów. Jeżeli się ma samochód na gwarancji, to mimo wszystko najbardziej korzystną możliwością będzie serwisowanie go w ASO. Mimo że kierowcy narzekają na wysokość cen, to jednak można mieć pewność, że pojazd naprawiony zostanie zgodnie z określonymi standardami i z wykorzystaniem oryginalnych, najlepszych jakościowo BMW części Kraków.

wnętrze bmw

Autor: dylanspangler
Źródło: http://www.flickr.com

Warto w tym wypadku sprawdzić: tutaj.

Coraz większą popularnością zaczynają się również cieszyć niezależne serwisy, które nie mają statusu oficjalnego przedstawiciela danej marki, ale także proponujących wysoką jakość usług. W nich bez żadnego problemu można też montować w samochodzie tańsze podzespoły, chociaż tu należy uważać mocno na ich jakość. Dużo takich części ma porównywalne parametry z oryginalnymi i można je bez obawy zakładać, ale są też takie, które nie bardzo się do tego będą nadawały. W tego tupu niezależnych warsztatach można się spodziewać podobnej jakości co w ASO, lecz ceny powinny być sporo niższe niż w oficjalnych serwisach.