Rafting- Bardo najlepszym miejscem na spokojny spływ

Czasem rezygnujemy z jakiegoś sportu tylko dlatego, iż uznajemy go za ryzykowny i przeznaczony dla osób z ponadprzeciętną sprawnością. Okazuje się jednak, że wystarczy wybrać odpowiednie miejsce, aby sport ekstremalny przemienił się w przyjemność dla całej rodziny.
read more

Czasem rezygnujemy z jakiegoś sportu tylko dlatego, iż jawi nam się jako ryzykowny i przeznaczony dla osób z ponadprzeciętną kondycją. Tak naprawdę jednak wystarczy wybrać odpowiednie miejsce, żeby sport ekstremalny przeistoczył się w przygodę dla całej rodziny.

Rafting w Bardo ze 

<div style="text-align:justify">Rafting to – najprościej ujmując – rekreacyjna wersja flisu. Spływ odbywa się w specjalnym [TAG=pontony’ title=’rafting’ style=’margin:10px;’/></p>
<div class=
Autor: JeffWicklein
Źródło: http://www.flickr.com

czy kajaku. Większość osób, myśląc o tej dyscyplinie, wyobraża sobie silny nurt potoku, niebezpieczne sytuacje i konieczność używania niemałej siły, żeby poradzić sobie z naturą. Są jednak lokalizacje, w których spływ może przyjąć bardziej relaksujący charakter, pozwalając na kontemplację krajobrazów i miłe spędzanie czasu z rodziną. Jeżeli chodzi o spokojny rafting Bardo jest idealnym miejscem na rekreacyjne uprawianie tego sportu.

Jeśli chcemy sprawdzić się w sporcie bardziej nietypowym niż jazda na rowerze, lub jogging, doskonałym rozwiązaniem będzie rafting. To nieprawda, iż w naszym kraju nie istnieją miejsca, w których można realizować rekreacyjny, bezpieczny rafting Bardo daje szansę spróbowania swoich sił w tej dyscyplinie nawet dzieciom. W tym miejscu więcej Informacji wejdź na stronę. Bardo to miejscowość na Dolnym Śląsku, umiejscowiona w obszarze Gór Bardzkich nad Nysą Kłodzką. Na środkowym fragmencie Nysy istnieje Przełom Bardzki, wyjątkowo malowniczy odcinek rzeki z licznymi meandrami. Mimo, iż górskie potoki z reguły są rwące i niebezpieczne, w tym miejscu Nysa przybiera bardziej spokojne oblicze, pozwalając na rekreacyjny spływ, uzupełniony podziwianiem tutejszych pejzaży. Jest to bardzo atrakcyjne przeżycie, bowiem podczas przemierzania rzeki kajakiem można patrzeć na te fragmenty krajobrazu, które nie są dostrzegalne od strony lądu. Jeśli, pomimo wybrania spokojnego odcinka na rzece, sporty wodne trochę nas onieśmielają, warto zwrócić uwagę na to, że w przypadku raftingu duży nacisk kładzie się na uchronienie uczestników przed niebezpieczeństwami.

Spływ odbywa się tylko profesjonalnymi, bezawaryjnymi pontonami albo kajakami, każdy uczestnik musi założyć kask ochronny i kamizelkę ratunkową. Przed rozpoczęciem spływu, załoga jest dokładnie edukowana przez instruktora, w jaki sposób należy postępować. Korzystając z tej formy rekreacji zapewniamy sobie aktywność na łonie natury oraz niezapomnianą, świetną zabawę.