Samochód – co robić, aby długo nam służył?

Samochód ma obecnie chyba praktycznie każdy z nas. Nie jest to przeważnie niewielki wydatek, częstokrotnie długo oszczędzamy, aby móc sobie na niego pozwolić. Dlatego gdy nareszcie suma na rachunku jest wystarczająca, jesteśmy bardzo szczęśliwi, skaczemy wręcz z radości. Natychmiast zaczynamy rozglądać się za pożądanym modelem auta.
read more

Samochód ma teraz chyba właściwie każdy z nas. Nie jest to zazwyczaj niewielki wydatek, wielokrotnie długo oszczędzamy, by móc sobie go kupić. Z tego powodu gdy wreszcie suma na rachunku zaczyna być dostateczna, jesteśmy niezrównanie szczęśliwi, skaczemy wręcz z radości. Natychmiast zaczynamy rozglądać się za wymarzonym modelem auta.

lampa uliczna

Autor: Alexandra Zakharova
Źródło: http://www.flickr.com
Przeglądamy ogłoszenia, aukcje internetowe, wśród spotkanych na ulicy samochodów wypatrujemy takich z ofertą na szybie. Cieszymy się, iż wreszcie będziemy mogli zdecydowanie wygodniej i sprawniej się przemieszczać, zrezygnujemy z komunikacji publicznej. Dobrze jednak zapamiętać, że jeżeli chodzi o auto, opłaty nie kończą się na samym jego zakupie. Wręcz na odwrót można powiedzieć, iż to dopiero ich początek. Ubezpieczenie, paliwo, przeglądy, naprawy – wszystko to kosztuje i to dosyć dużo. A im samochód (kliknij i sprawdź) ma więcej lat, tym częściej się psuje. Czasem trzeba w nim reperować tak naprawdę wszystko – silnik, akumulator akumulatory do ciężarówek agm i wiele innych części.

Gdy już zakupujemy samochód, warto także pomyśleć o garażu. Pamiętajmy, że w ten sposób poprawimy jego sprawność, spowodujemy, że będzie on nam o wiele dłużej służył. Jest to zatem wydatek, który się zwraca. Jeśli mieszkamy w swoim domu, posiadamy wokół niego kawałek działki, garaż nie może stanowić najmniejszego kłopotu. Można go po prostu wbudować w dom lub postawić obok, wystarczy parę kawałków blachy. Gorzej jeśli mieszkamy w mieście, w bloku. W tym miejscu najczęściej nawet jeśli garaże są nieopodal, to ich ilość jest ograniczona oraz nie każdy mieszkaniec ma możliwość, aby z niniejszego „luksusu” skorzystać.

Załóżmy jednak, iż chcemy kupić garaż i mamy do wyboru kilka. Na co więc zwrócić uwagę? Z pewnością na miejsce. Starajmy się, by nasz garaż był położony we w miarę bezpiecznym miejscu – dobrze oświetlonym przez lampy uliczne led, a także w miejscu obserwowanym przez ochronę czy policję. Co więcej każdemu chyba zależy, by garaż leżał obok jego miejsca zamieszkania – po to przecież kupujemy auto, by przemieszczać się o wiele szybciej oraz sprawniej. Najlepiej jednakże wybierzmy się po prostu do spółdzielni mieszkaniowej i zapytajmy, co ma nam ona do zaproponowania. A dopiero potem wybierajmy.