Samochód rozbity w stłuczce? Co robić w takiej sytuacji?

Kolizja nie należy do najprzyjemniejszych sytuacji, szczególnie wtedy, jeśli jest to związane z naprawą naszego samochodu. Co trzeba zrobić w takim przypadku? O czym nie możemy zapomnieć i na co zwrócić naszą uwagę?
read more

Wypadek nie należy do przyjemnych okoliczności, szczególnie wtedy, jeśli jest to związane z naprawą naszego samochodu. Co trzeba zrobić w takim przypadku? O czym nie możemy zapomnieć i na co zwrócić naszą uwagę?

Wypadek

Autor: State Farm
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że zniszczony samochód to nie koniec świata. Ważne jest to, iż jesteśmy cali i zdrowi. To, co trzeba będzie zrobić, zależy od tego, jak bardzo uszkodzony jest nasz pojazd. Jeśli uszkodzenia nie są duże, może się okazać, że nie będzie konieczna nawet wizyta w warsztacie,a ewentualne naprawy będziemy mogli wykonać sami. Takie rozwiązanie pozwoli nam istotnie zredukować koszt, ponieważ trzeba będzie jedynie kupić części zamienne. Inaczej będzie w przypadku, kiedy uszkodzenia okażą się większe.

Jeżeli masz ochotę poznać kolejne dane na ten temat, zobacz tekst na portalu, a bez dwóch zdań on również będzie dla Ciebie wyjątkowy.

Jeżeli na miejsce wypadku trzeba będzie wezwanie lawety, która odwiezie nasz samochód we wskazane miejsce, koszty sporo wzrosną już na początku, a tym bardziej, jeżeli wina leży po naszej stronie.

Jeżeli wykupiliśmy tylko obowiązkowe ubezpieczenie OC, to wtedy trzeba będzie pokryć wszelakie koszty naprawy naszego auta z własnej kieszeni. W takim przypadku musimy wybrać warsztat, w którym wykonana zostanie naprawa. Wbrew pozorom jest to kwestia bardzo istotna, ponieważ jeżeli naprawa będzie wykonana nieprofesjonalnie, będzie to wpływało na dalszą eksploatację naszego pojazdu. Z tego powodu niezwykle ważne jest, by naprawę zlecić sprawdzonemu warsztatowi. Nie powinniśmy kierować się tutaj tylko najniższym kosztem naprawy, gdyż zamiast pozornej oszczędności może to prowadzić do dużych wydatków w przyszłości.

Wrak

Autor: Istockphoto
Źródło: Istockphoto
Najtrudniej jest w sytuacji, gdy samochody po zdarzeniu drogowym nie nadają się do dalszego użytkowania, lub ich naprawa przewyższa ich wartość. Może się okazać, że jedynym sensownym wyjściem będzie złomowanie aut. Czasami jest to mniej kłopotliwe niż sprzedanie pojazdu. Jeżeli oddamy auto do stacji demontażu pojazdów, otrzymamy komplet dokumentów potrzebnych do wyrejestrowania pojazdu. Aby znaleźć punkt, w którym będziemy mogli zezłomować pojazd wystarczy jedynie wpisać w wyszukiwarce hasło „złomowanie aut”. W ten sposób znajdziemy nie tylko najbliższą stację demontażu pojazdów, ale również wszystkie informacje, które pomogą nam w złomowaniu.

Pamiętajmy, by nie wpadać w panikę, jeżeli przydarzy nam się kolizja. Najważniejsze jest to, by nic poważnego nam się nie stało. Wtedy będziemy mogli spokojnie zastanowić się nad tym, jakie mamy możliwości. Naprawa, sprzedaż, a może złomowanie aut.