Silnik

Udoskonalamy nasz samochód na różne sposoby.

W tych czasach wszystko powinno mieć największą moc. Każdy powinien mieć super osiągnięcia i być „naj” chociażby w jednej dziedzinie. Nawet, kiedy dokonujemy zakupu ekstra auta to jest w nas świadomość, że można jeszcze odrobinę podkręcić jego możliwości. Dlatego sporo osób decyduje się na chip tuning. To sposób na poprawienie pracy silnika i to pod każdym względem.
read more

Co to motoryzacja? Jej przeszłość i kilka powszechnie nieznanych ciekawostek

Czy myśleliście o tym czym właściwie jest motoryzacja? Najłatwiejsza odpowiedź na to pytanie sama nasuwa się do głowy – to całość spraw odnoszących się do zastosowania pojazdów drogowych, jak również poruszających się po szynach. Chociaż prawie każdy zna odpowiedź, mało kto podejrzewa, że początki motoryzacji rozpoczęły się już na długo przed naszą erą. To właśnie wówczas człowiek wynalazł koło.
read more

Naprawianie fordów

Marka Ford cieszy się Polsce dużym uznaniem, co przekłada się na wysokie zapotrzebowanie na części zamienne. Owe auta tak samo jak i inne podlegają cyklicznym wymianom części. Są jednak części, jakie psują się częściej aniżeli powinny. Dosyć powszechnym i dotkliwym defektem są awarie wyłączników przy kierownicy. Kierunkowskazy wielokrotnie ulegają awarii, podobnie jak silniki przednich wycieraczek.
read more

Czy w sklepach znajdziemy koncentrat płynu chłodniczego?

Każdy kto posiadał samochód powie, że wszystko powinno w nim właściwie funkcjonować, kiedy pragniemy posiadać świadomość, że wciąż uda nam się zajechać na ustalone miejsce. Przez to powinniśmy zaznaczyć jakie płyny będą potrzebne do jego właściwego funkcjonowania, który typ płynu naprawdę powinniśmy wlać i gdzie go należy dodać, tak żeby nie zagrzał się silnik, czy by dobre okazało się schładzanie.
read more