Silnik

Nowoczesne samochody – w jaki sposób się zmieniły?

Motoryzacja to bardzo szeroka gałąź przemysłu. Nie da się ukryć jest to po prostu najszybciej rozwijającą się gałąź przemysłu. Skąd pochodzi ta popularność motoryzacji? Przede wszystkim stąd, iż coraz większa liczba ludzi nabywa towary z przemysłu motoryzacyjnego, statystyki pokazują, że prawie każda rodzina posiada przynajmniej jedno auto.
read more

Naprawianie fordów

Marka Ford cieszy się Polsce dużym powodzeniem, co przekłada się na wysokie zapotrzebowanie na części zamienne. Owe wozy tak samo jak i inne podlegają sporadycznym wymianom części. Są jednak części, jakie niszczą się częściej aniżeli powinny. Dosyć częstym i dotkliwym uszkodzeniem są awarie przełączników przy kierownicy. Kierunkowskazy często ulegają awarii, również silniki frontowych wycieraczek.
read more

Co to motoryzacja? Jej przeszłość i kilka powszechnie nieznanych ciekawostek

Czy myśleliście o tym czym właściwie jest motoryzacja? Najłatwiejsza odpowiedź na to pytanie sama nasuwa się do głowy – to ogół faktów dotyczących zastosowania pojazdów drogowych, jak również poruszających się po szynach. Chociaż niemal każdy zna odpowiedź, mało kto spodziewa się, że losy motoryzacji zaczęły się już 4000 lat przed naszą erą. To właśnie wtedy człowiek odkrył koło.
read more