Silnik

Naprawianie fordów

Marka Ford cieszy się Polsce dużym uznaniem, co przekłada się na istotne zapotrzebowanie na części zamienne. Te wozy tak samo jak i inne podlegają sporadycznym wymianom części. Są jednakże części, jakie niszczą się częściej aniżeli winny. Dosyć powszechnym i kłopotliwym uszkodzeniem są awarie wyłączników przy kierownicy. Kierunkowskazy wielokrotnie ulegają awarii, dodatkowo silniki frontowych wycieraczek.
read more

Co to motoryzacja? Jej przeszłość i kilka powszechnie nieznanych ciekawostek

Czy myśleliście o tym czym właściwie jest motoryzacja? Pierwsza odpowiedź na to pytanie sama przychodzi do głowy – to całokształt faktów odnoszących się do zastosowania pojazdów drogowych, ale także poruszających się po szynach. Pomimo że prawie każdy zna odpowiedź, mało kto spodziewa się, że początki motoryzacji rozpoczęły się już 4000 lat przed naszą erą. To przecież wtedy człowiek wynalazł koło.
read more

Udoskonalamy nasz samochód na różne sposoby.

W dzisiejszych czasach wszystko powinno mieć największą moc. Każdy powinien posiadać najlepsze osiągnięcia i być „naj” chociażby w jednej dziedzinie. Nawet, kiedy kupujemy super samochód to jest w nas świadomość, że można jeszcze odrobinę podkręcić jego możliwości. Z tego powodu sporo osób bierze pod uwagę chip tuning. To metoda na poprawienie pracy silnika i to w każdym aspekcie.
read more

Czy w sklepach znajdziemy koncentrat płynu chłodniczego?

Każdy kto miał samochód zaznaczy, że wszystko powinno w nim właściwie działać, gdy pragniemy mieć gwarancję, że wciąż uda nam się jechać na ustalone miejsce. Przez to musimy wiedzieć jakie płyny będą potrzebne do jego właściwego funkcjonowania, który typ płynu konkretnie powinniśmy wlać oraz gdzie go należy dolać, tak by nie zatarł się silnik, czy aby właściwe okazało się schładzanie.
read more

Nowoczesne samochody – w jaki sposób się zmieniły?

Motoryzacja to bardzo szeroka dziedzina przemysłu. Nie ma co kryć jest to zwyczajnie najszybciej kształcącą się gałąź przemysłu. Skąd się bierze ta renoma motoryzacji? Przede wszystkim stąd, iż coraz większa grupa ludzi nabywa produkty z przemysłu motoryzacyjnego, statystyki pokazują, że prawie każda rodzina posiada przynajmniej jeden samochód.
read more