Silnik

Czy w sklepach znajdziemy koncentrat płynu chłodniczego?

Każdy kto miał samochód zaznaczy, że wszystko powinno w nim właściwie działać, gdy pragniemy mieć gwarancję, że wciąż uda nam się jechać na ustalone miejsce. Przez to musimy wiedzieć jakie płyny będą potrzebne do jego właściwego funkcjonowania, który typ płynu konkretnie powinniśmy wlać oraz gdzie go należy dolać, tak by nie zatarł się silnik, czy aby właściwe okazało się schładzanie.
read more

Naprawianie fordów

Marka Ford cieszy się Polsce sporym uznaniem, co przekłada się na spore zapotrzebowanie na części zamienne. Te wozy tak samo jak i inne podlegają okresowym wymianom części. Są jednak detale, jakie niszczą się częściej niż winny. Dosyć częstym i uciążliwym defektem są dysfunkcje przełączników przy kierownicy. Kierunkowskazy często ulegają awarii, również silniki przednich wycieraczek.
read more

Co to motoryzacja? Jej przeszłość i kilka powszechnie nieznanych ciekawostek

Czy zastanawialiście się czym taj naprawdę jest motoryzacja? Pierwsza odpowiedź na to pytanie sama przychodzi do głowy – to ogół spraw dotyczących zastosowania pojazdów drogowych, jak również szynowych. Pomimo że niemal każdy zna odpowiedź, mało kto spodziewa się, że losy motoryzacji zaczęły się już 4000 lat przed naszą erą. To przecież wtedy człowiek wynalazł koło.
read more

Udoskonalamy nasz samochód na różne sposoby.

W tych czasach wszystko powinno mieć największą moc. Każdy powinien mieć super osiągnięcia i być „naj” chociażby w jednej dziedzinie. Nawet, kiedy dokonujemy zakupu ekstra auta to jest w nas świadomość, że można jeszcze odrobinę podkręcić jego możliwości. Dlatego sporo osób decyduje się na chip tuning. To sposób na poprawienie pracy silnika i to pod każdym względem.
read more