Spływy pontonowe – relaks dla wszystkich chętnych|każdego zainteresowanego

Górskie spływy pontonowe nie bez powodu stają się coraz popularniejsze. Jest to idealne połączenie sportu z rekreacją. Spływy pontonowe są obowiązkowym punktem na mapie turystów poszukujących wrażeń, z dala od zgiełku cywilizacji. Rafting to rekreacja, która pod wieloma względami nie jest wymagająca. Skorzystać z niej może prawie każdy. Do jej zorganizowania wystarczy większa górska rzeka oraz ponton. Przygodę z raftingiem warto zacząć od łatwiejszej trasy, z czasem jednak naturalne staje się domaganie coraz bardziej skomplikowanych spływów – takich podczas, których ryzyko wywrócenia się jest niebywale wysokie.
read more

Górskie spływy pontonowe nie bez powodu stają się coraz bardziej znane. Jest to idealne połączenie sportu i rekreacji. Spływy pontonowe to obowiązkowy punkt na mapie turystów szukających wrażeń, z dala od cywilizacyjnego zgiełku. Rafting to rekreacja, która pod wieloma względami nie jest wymagająca. Skorzystać z niej może prawie każdy. Do jej zaaranżowania wystarczy górska rzeka oraz ponton. Przygodę z raftingiem warto rozpocząć od łatwiejszej trasy, z czasem jednak naturalne staje się domaganie coraz trudniejszych spływów – takich podczas, których ryzyko wywrotki jest bardzo wysokie.

Rafting

Autor: Ungry Young Man
Źródło: http://www.flickr.com
Rafting to sportowo-rekreacyjna odmiana flisu. Więcej tutaj . W dawnych czasach, przy mało rozwiniętej infrastrukturze dróg albo jej całkowitym braku – najlepszą metodą transportu towarów był transport drogą wodną.

Tak samo emocjonujące zagadnienia znajdują się w analogicznym serwisie. Jeżeli chcesz je poznać – zobacz pod linkiem (https://dominikkania.pl/blog/), który jest tu.

W dzisiejszych czasach pływa się dla przyjemności. Spływy pontonowe nie bez powodu stają się coraz bardziej znane. Aktywny wypoczynek połączony ze odkrywaniem natury od strony, której nie da się poznać wędrując pieszo czy jadąc rowerem. Ruch i świeże powietrze, dobrze zrobi osobom mającym siedzący tryb życia.

Wbrew pozorom oraz powszechnie panującej opinii, spływy pontonowe, są przeznaczony właściwie dla każdego – niezależnie od wieku, płci i poziomu sprawności fizycznej – każdy może poczuć się całkiem bezpiecznie. W stabilnych i niewywrotnych pontonach łatwo jest się zrelaksować, oglądać panoramy czy fotografować okoliczną roślinność. Uczestnicy spływu powinni być na tyle sprawni, aby wiosłować. Wygórowany wysiłek nie jest potrzebny, chodzi tylko o utrzymanie pontonu w nurcie. Nieletni mogą płynąć pontonem pod nadzorem prawnych opiekunów.

Spływy pontonowe odbywają się w czasie, kiedy rzeka nie jest zamarznięta, mniej więcej od kwietnia do listopada. Ilość osób uczestniczących w spływie to: minimum 2, max. 82. Przed spływem każdy uczestnik, ma zaakceptować regulamin oraz dopisać się na listę obecności. Na brzegu rzeki wydawane są kaski, kamizelki i pagaje do wiosłowania. Uczestnicy pomagają wyładować pontony i ustawiają je nad wodą. Przed startem przeprowadza się krótki instruktaż, podczas którego pokazuje się jak usadowić się w pontonie, wiosłować i zabezpieczyć się przed kontaktem z wodą. Omawiane jest także zachowanie w razie zawieszenia się pontonu na kamieniach oraz wypadnięcia spływowicza za burtę. Po szkoleniu uczestnicy dzielą się na załogi, wodują pontony i zaczynają spływ. Spływ może odbyć się pod nadzorem sternika. Możliwe jest także wypożyczenie pontonów oraz spływ samodzielny. Wszystko to tutaj przejdź do serwisu.