Sport to nie tylko odpowiedni ekwipunek i komfortowy strój, ale przede wszystkim słusznie dostosowane obuwie

Coraz większa liczba jednostek wszczyna uprawiać sport. Do tej umiejętności jednak należy stosownie się przysposobić. Wdrożenie to bazuje nie tylko na doborze adekwatnego stroju i sprzętu do ćwiczeń, ale głównie na wyborze odpowiednich butów, bo od nich zależy bardzo dużo.
read more

Coraz więcej ludzi rozpoczyna uprawiać sport. Do tej umiejętności jednak należy stosownie się przysposobić. Wdrożenie to bazuje nie tylko na wyborze stosownego stroju i sprzętu do ćwiczeń, ale zwłaszcza na wyborze adekwatnych butów, bo od nich zależy bardzo wiele.

Halówki Nike Tiempo Legacy

Autor: Nike
Źródło: www.r-gol.com
Wybór właściwego obuwia sportowego Obywatele rozpoczynający lub już uprawiający sport (Kurs trenerski Zielona Góra) wie jak ważny jest dobór adekwatnego obuwia sportowego. To, jaki typ butów będzie wybrany zależy głównie od klasy sportu, który się uprawia. Mają one spore znaczenie nie jedynie w kwestii wygody, ale także kwestii w zdrowotnej, ponieważ niedobrze wybrane obuwie sportowe może spowodować sporo szkody niedobrze działając na stopy czy też kręgosłup. Ich rolą jest zabezpieczenie przed wytworzeniem się kontuzji. Wybór stosownych butów sportowych dzisiaj traktuje się, jako komponent ekwipunku sportowego. Produkowane są one z różnych materiałów w zależności od przeznaczenia czy też nawierzchni, na jakiej będą używane. Buty sportowe damskie są tak zrobione, że odpowiednio dostosowuje się do pracy stopy tak, aby jak najmniej nadwyrężać nogi i kręgosłup. Nowe tworzywa, z których są wykonane są tak lekkie, że wielokrotnie nie czuje się, że ma się na nogach buty.

Najlepsze buty dla sportowcaAktualnie wyróżnia się kilka gatunków obuwia sportowego. To, jaki będzie wyselekcjonowany zależy od ćwiczeń, jakie są wykonywane, ale również od nawierzchni, na którym dany sport jest uprawiany. Dla jednostki uprawiające bieganie but musi mieć stosowną zelówkę w zależności czy biega się na twardym czy na miękkim podłożu. Istotna jest także amortyzacja, stabilizacja a także adekwatny surowiec, dzięki któremu nogi będą miały możliwość oddychać. Zupełnie odmiennym rodzajem buta jest obuwie trekkingowe wyznaczone do chodzenia po górach czy obuwie na aerobik, które jest bardziej miękkie i plastyczne.

Do typów butów do ćwiczeń należą również halówki. Buty te dedykowane są jak sama nazwa mówi do wykonywania ćwiczeń na hali. Są to buty z płaską podeszwą, niepozostawiające czarnych śladów na nawierzchni hali. Buty te są stosowane przez piłkarzy ręcznych czy też jednostki grające w piłkę nożną właśnie na hali. Prócz piłkarzy halówki używane są także, jako przymusowe obuwie w szkołach. Obuwie to sprawdza się też na innych powierzchniach takich jak asfalt czy też sztuczne boiska. Niestety nie kwalifikują się do sportów na mokrej trawie, gdyż są bardzo śliskie i łatwo w nich o ciężką kontuzję. Spora ilość rodzaju obuwia sportowego wskazuje jak ważny jest jego adekwatny dobór.

Może Cię zainteresować –