Szczegółowe zasady przewożenia leków w określonej temperaturze !

Przewóz medykamentów powinien przebiegać zgodnie ze wszystkimi wytycznymi przewidzianymi przede wszystkim w odpowiednich ustawach dotyczących stricte tego rodzaju operacji transportowych. W świetle przepisów artykuły medyczne nie mogą być traktowane jak każdy inny masowy towar.
read more

Przewóz leków powinien przebiegać na podstawie wszystkich wymogów uwzględnionych przede wszystkim w odpowiednich ustawach dotyczących stricte tego typu działań transportowych. W świetle przepisów produkty lecznicze nie mogą być traktowane jak innego rodzaju towary masowe.

Bardzo istotne jest, aby skrupulatnie przestrzegać wszelkich wymogów czy zasad z tym związanych.Transport w temperaturze kontrolowanej powinien odbywać się bezpośrednio z punktu wysyłki do miejsca odbioru. Jeśli niezbędny jest przeładunek, powinien on nastąpić w specjalnie do tego wyznaczonych warunkach. Materiały lecznicze powinny znajdować się w odpowiednich zamkniętych opakowaniach lub też zbiorczych opakowaniach, a także powinny być transportowane w odpowiednich warunkach. Poza tym niezbędne jest dysponowanie całą dokumentacją transportową, w której wyznaczona jest m.in. data dostawy produktów do miejsca docelowego. W przypadku niektórych towarów farmaceutycznych konieczny jest odpowiedni transport chłodniczy do 3,5 tony.

Ze względu na zasady dotyczące transportu leków niejednokrotnie okazuje się, że firmy farmaceutyczne muszą same zorganizować specjalne pojazdy, za pomocą których odbywa się transport leków. Nie zawsze można powierzyć to zadanie zewnętrznemu przewoźnikowi.
Przewoźnik, który przewozi leki, powinien doskonale znać wszystkie przepisy, które funkcjonują w naszym kraju i niezwykle odpowiedzialnie stosować się do nich.

Prezentowany tekst totalnie Cię wciągnął? Jeżeli tak, to zaciekawi Cię również pomocna witryna (https://lankamerprzewozy.pl/), która posiada zbliżone dane.

Przewóz produktów medycznych niezgodny z obowiązującymi zasadami prawa może prowadzić w ostateczności do poniesienia poważnych konsekwencji.

centrum logistyczne

Autor: Stockmann Group
Źródło: http://www.flickr.com

Należy także liczyć się z tym, iż przewóz medykamentów w niewłaściwych warunkach może prowadzić do różnorodnych zniszczeń transportowanego towaru, co będzie równoznaczne z niemałymi stratami pieniężnymi. Z tego powodu niezwykle ważne jest, żeby przewozić leki w prawidłowych pojazdach, odpowiednio zapakowane i w dozwolonych temperaturach. Dla bezpieczeństwa medykamentów istotna jest także prawidłowa wilgotność powietrza. W tym przypadku bardzo istotne jest posiadanie koniecznych urządzeń pomiarowych.
Pamiętajmy, iż nieodpowiednio przewożone leki mogą w sytuacji różnych zniszczeń zostać bezpośrednio skierowane do utylizacji, a to wiąże się z niemałymi kosztami. Trzeba zatem przestrzegać wszystkich obowiązujących przepisów. Dodatkowe informacje -> szukaj tu