Tenis sportem narodowym w Polsce?

Jakie zawody sportowe są ukochane przez rodaków? Z pewnością futbol, mimo faktu, że nasi piłkarze kiepsko wypadli w czasie Euro 2012. Na drugim miejscu znajdują się skoki narciarskie. To niszowa dziedzina, która została mocno rozpropagowana przez najlepszego skoczka, Adama Małysza. Relacje z jego najlepszych występów były oglądane przez miliony rodaków. To znana tendencja, że zwycięstwa w danej dziedzinie przynoszą zainteresowanie nią dużej widowni. Podobnie rzecz wygląda tenis.
read more

Które zawody sportowe są najchętniej oglądane przez Polaków? Na pewno futbol, wbrew temu, że nasi piłkarze kiepsko wypadli w trakcie Euro 2012. Na drugim miejscu lokują się skoki narciarskie. To mało znana dyscyplina, która została mocno rozreklamowana przez najlepszego skoczka, Adama Małysza. Transmisje z jego najlepszych występów były śledzone przez miliony Polaków. To znana tendencja, że zwycięstwa w danej dyscyplinie przekazują zainteresowanie nią szerszej widowni. Analogicznie sprawa wygląda tenis.

Rakieta i piłeczka do squasha

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Agnieszka Radwańska w tym roku doszła aż do finału wielkoszlemowego Wimbledonu, a w generalnym rankingu najsprawniejszych graczek świata zajęła rewelacyjną drugą lokatę. Jej sukcesy sprawiły, że rodacy zaczęli interesować się tenisem. Ludzie z radością widzieli ją w roli niosącej polską chorągiew w czasie otwarcia zmagań olimpijskich w Londynie. Fani sportu bardzo zmartwili się, gdy w złym stylu wypadła z turnieju olimpijskiego.

Jeżeli chcesz, aby tego typu wiadomości pozostały Ci w pamięci na długo, sprawdź witrynę (https://e-militaria.pl/gunfighter-229), do której link jest tutaj. Są w tamtym miejscu bardzo podobne informacje.

Duże zaaferowanie sportem łączy się bezpośrednio z olbrzymimi wymaganiami, z tym jak widać jeszcze Wiktoria Azarenka sobie nie może radzić. Ale to się bez wątpienia zmieni, gdy przyzwyczai się do swojej popularności.

A miłość do tenisa da się sprawdzić spoglądając na wzrastające rezultaty publiczności jej turniej, a również po formie rekreacji rodaków. Sporo żaków trenuje w ramach wychowania fizycznego tenis ziemny. Coraz częściej można natknąć się w parkach obywateli grających na ogólnodostępnych kortach (poznaj więcej). Zauważalną popularnością mogą pochwalić się obiekty sportowe, w których można wynająć boisko do tenisa na godziny. Rośnie liczba pubów, gdzie można popatrzeć na tenis na żywo.

Również w Internecie można znaleźć parę stron, których tematyką jest live tenis. Wyniki, relacje live, analizy – wszystko , co musisz wiedzieć. Można sądzić, że takich portali będzie jeszcze więcej . Przed Agnieszką jeszcze dużo lat grania, trzymajmy kciuki, by wygrywała, bo wtedy ten sport ma szansę na zawsze już wbić się do panteonu dyscyplin narodowych.