trening

Musimy się właściwie prezentować

Za każdym razem, jeśli decydujemy się uprawiać jakiś sport, musimy się właściwie do niego przygotować. Nie inaczej jest wtenczas, kiedy chcemy uprawiać jeden ze sportów drużynowych. Musimy zadbać o odpowiedni sprzęt, i jednocześnie także o dobry ubiór, który nie będzie krępował naszych ruchów i zagwarantuje właściwy przewiew i odprowadzanie potu.
read more

Aktywność fizyczna – jak nie dopuścić do kontuzji i jakim sposobem leczyć posiadane problemy zdrowotne?

Mówi się, że sport to zdrowie. Oczywiście, jest to prawidłowe przekonanie, ponieważ regularne uprawianie sportu pozwala na wypracowanie doskonałej kondycji i zrzucenie zbędnych kilogramów, jeżeli takie się posiada. Trzeba jednakże pamiętać, że sport niesie ze sobą także możliwość kontuzji, w szczególności jeżeli ćwiczenia wykonuje się nieprawidłowo albo organizm jest przetrenowany. Jak w takim razie ochronić się przed kontuzją? Co zrobić, kiedy kontuzja już się pojawiła?
read more

Trenuj jeżeli czujesz siłę

Ludzie stawiają sobie ciekawe Iinteresujące cele. Niektórzy myślą o tym, żeby zobaczyć jak najwięcej filmów w ciągu dwunastu miesięcy, a inne osoby chcą aktywnie spędzać czas i chcą ukończyć triathlon. O ile obejrzenie takiej ilości filmów nie jest aż tak trudne, o tyle do triathlonu trzeba się o wiele bardziej wysilić. Przygotowanie do triathlonu to treningi i odpowiednia dieta. Trzeba poszukać trenera, który pomoże nam w treningach, chyba, że sami znamy się na rzeczy. Jednak w rzeczywistości o wiele lepiej jest mieć kogoś kto podpowie nam jak krok po kroku wszystko ustalić i trzymać się tych wytycznych.
read more