trening

O czym pamiętać zapisując się pierwszy raz na siłownię?

Wielu młodych ludzi często chcą rozpocząć swoją przygodę treningową, jednak nie posiadają odpowiedniej wiedzy w tej dziedzinie. Niekiedy się zdarza, że nie mają oni nawet pojęcia o tym, jak ćwiczyć podstawowe partie mięśni, nie wspominając już o diecie czy o dobrze przemyślanym planie treningowym. Chodząc na siłownię w młodym wieku powinniśmy zatroszczyć się o profesjonalny plan treningowy a to musi zrobić dla nas jedynie doświadczony trener.
read more

W jaki sposób zadbać o figurę?

Każdy z nas marzy o idealnej figurze. Przeglądamy popularne magazyny i podziwiamy zdjęcia wielkich gwiazd, które są w stanie się poszczycić doskonałymi kształtami. Porównujemy własne ciało do nich i popadamy w ogromną rozpacz. Po pierwsze, najczęściej zdjęcia w takich tabloidach to wynik świetnego photoshopu. Poza tym, wielu artystów swoją idealną figurę zawdzięcza kosztownym zabiegom upiększającym. O wiele łatwiej zadbać o swoją kondycję samodzielnie.
read more

Triathlon w upale, czyli trenowanie latem

Triathlon jest wyścigiem wytrzymałościowym, domagającym się świetnej kondycji fizycznej. Dlatego trzeba się do niego we właściwy sposób przygotować, aby móc skończyć go z zadowalającym rezultatem. W czasie lata treningi są znacznie bardziej wyczerpujące, dlatego trzeba wiedzieć, w jaki sposób ćwiczyć, aby nasza kondycja nie osłabła.
read more

Aktywność fizyczna – jak nie dopuścić do kontuzji i jakim sposobem leczyć posiadane problemy zdrowotne?

Mówi się, że sport to zdrowie. Naturalnie, jest to prawidłowe przekonanie, jako że regularne uprawianie sportu umożliwia osiągnięcie doskonałej kondycji oraz zrzucenie nadprogramowych kilogramów, jeśli takie się posiada. Trzeba jednakże pamiętać, że sport niesie ze sobą również możliwość kontuzji, w szczególności jeżeli ćwiczenia wykonuje się nieprawidłowo lub ciało jest przetrenowane. Jak w takim razie ochronić się przed kontuzją? Co zrobić, gdy kontuzja już się pojawiła?
read more