Triathlon – intensywny sport dla rzeczywistych twardzieli – na czym polega?

Trathlon to niezmiernie wymagający oraz intensywny sport dla rzeczywistych twardzieli. Jest to względnie młoda dyscyplina, która integruje w sobie trzy dyscypliny sportowe – pływanie, bieganie na czas oraz kolarstwo. Żeby praktykować triathlon trzeba być silnym oraz wytrzymałym, konieczne jest także solidne przygotowanie oraz triathlon trening, albowiem uprawianie triathlonu angażuje wszystkie grupy mięśni.
read more

Trathlon to nadzwyczaj trudny oraz mocny sport dla rzeczywistych twardzieli. Jest to stosunkowo młoda dziedzina, która jednoczy w sobie trzy sfery sportowe – pływanie, bieganie na czas i kolarstwo. By praktykować triathlon należy być silnym oraz wytrzymałym, konieczne jest również adekwatne przygotowanie i triathlon trening, gdyż wykonywanie triathlonu angażuje wszelkie grupy mięśni.

pływanie

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
W triathlonie liczy się rzecz jasna czas – triumfuje ten zawodnik, jaki w najkrótszym okresie ukończy wyścig oraz pomyślnie przebędzie poprzez wszelkie trzy etapy zawodów. W triathlonie łatwo o dyskwalifikacje, więc biorąc udział w tych zawodach koniecznie należy poznać się z obowiązującymi zasadami. Niedozwolone jest przykładowo posiadanie innych elektronicznych wyposażeń aniżeli zegarek. Na etapie pływania nie wolno korzystać z żadnych urządzeń oraz sprzętów pływackich, takich jak na przykład płetwy. Najdłuższy obręb zawodów to trasa kolarska, w czasie której staruje się na rowerach szosowych czy też czasówkach. Warto więc się do takiego wysiłku przygotować. Ci profesjonaliści mają wiedzę aby to zrobić .

kolarstwo górskie

Autor: Kimon Berlin
Źródło: http://www.flickr.com

Ostatnim cyklem zawodów jest bieganie, warto pamiętać, iż niedozwolone jest bieganie bez butów. Jak więc jasno widać, triathlon to istotnie wymagający sport – dla postaci hartownych, ambitnych i potrafiących borykać się ze swoimi słabostkami. Jednak w zawodach tych każdy może wziąć udział, chociaż niezbędne jest należyte przygotowanie. Trening przygotowujący do triathlonu winien być odpowiednio dostosowany do każdego zawodnika, w zależności od tego czy ktoś jest hobbystą czy ma już za sobą początkowe zawody triathlonowe. Oni wiedzą jak dobrać odpwiedni plan .

Jeśli systematycznie będziemy ćwiczyć i trzymać się ustalonego harmonogramu, to naturalnie doskonale przygotujemy się do zawodów. W Internecie zdołamy odszukać dużo cennych rad i wzorcowe harmonogramy, które pomogą nam przygotować się do zawodów. Rad zdołamy poszukiwać również u ekspertów, jacy mają doświadczenie w tej sferze sportowej.