Tuning, a chiptuning autek – czyli, komfortowy wygląd, kontra komfortowa przejażdżka

Na jakich zasadach polega tuning, a jakich zasadach chiptuning samochodzików? Czy każdziutki samochód można poddać tego rodzaju „zabiegom”? Jakie rzeczy one dają oraz do jakich rzeczy się przydają? To wszystko oraz jeszcze więcej wynajdziesz wewnątrz naszego nowiutkiego artykułu!
read more

Na czym polega tuning, a jakich zasadach chiptuning samochodów? Czy każdy samochodzik istnieje możliwość poddać tego typu „zabiegom”? Co one dają oraz do jakich rzeczy się mogą przydać? To wszystko i jeszcze więcej odnajdziesz wewnątrz naszego nowiutkiego felietonu!

Internet

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Nasz dzisiejszy artykuł zaczniemy od pytanka: czym jest tuning? Tuning, a szczególnie tuning aut, to tak przezywane „podrasowanie” ze względu na wyglądu naszego samochodu, by był on o wiele bardziej okazalszy i ładniejszy – bardziej indywidualny pod względem osobowości, którą to najbardziej często chce ukazać właściciel danego auta. Najczęściej wyróżnianymi tuningami są bez wątpienia: tuning mechaniczny, tuning związany z elektroniką, tuning optyczny, czy tuning akustyczny wewnętrzny lub też zewnętrzny. Pośród tego wszystkiego można znaleźć także takiego typu stwierdzenie jak Chiptuning, który w pewien sposób jest związany z wcześniej powiedzianymi rzeczami, jednak równocześnie jest całkowicie inny.

zakład

Autor: Alberto Cabello
Źródło: http://www.flickr.com
Chiptuning można bardzo łatwo określić pojedynczym stwierdzeniem i bywa to: zwiększenie mocy silnika. Zadaniem chiptuningu, bywa także podrasowanie autka, jednak tylko jego silniczka. Choć dużo osobników o tej rzeczy nie wie, wytwórcy autek dają naszym osobom silniki, które to nie wykorzystują w pełni swojego potencjału.

Z tego powodu jeżeli pragniemy posiadać szybsze i bardziej sprawne autko, które zarazem najczęściej bardziej mało spala, wykorzystując pełnię mocy wspomnianej części samochodu, powinniśmy przejść się do dobrego specjalisty, gdyż jeśli oddamy nasz samochodzik komuś niedoświadczonemu, albo nie pewnego, może on naszym osobom bardziej zaszkodzić aniżeli pomóc.