Tuning wozu: co jest zakazane

Szosy pełne są podobnych do siebie czterokołowców, jakie nie zwracają na siebie niczyjej uwagi. Nic więc zadziwiającego w tym, iż nie brakuje takich zmotoryzowanych, jacy pragną wyróżnić się w szosowym potoku szarości. Jednym ze sposobów na taki efekt jest tuning, innymi słowy wyposażenie pojazdu w nieprzewidziane przez fabrykanta akcesoria jak też dodatki. Tuning może dotyczyć parametrów i cech jezdnych auta bądź jego wyglądu. Tenże drugi, mniej kosztowny i w wyższym stopniu efektowny, może jednak być zakwestionowany przez najbliższy napotkany patrol policji.
read more

Szosy pełne są podobnych do siebie pojazdów, które nie zwracają na siebie najmniejszej uwagi. Nic więc dziwnego w tym, że nie brak takich zmotoryzowanych, jacy chcą wyróżnić się w drogowym potoku szarości. Jedną z metod na taki rezultat jest tuning, czyli wyposażenie wozu w nieprzewidziane przez producenta gadżety oraz dodatki. Tuning może dotyczyć parametrów i właściwości jezdnych samochodu czy jego designu. Ten drugi, mniej kosztowny jak też bardziej efektowny, może jednakże zostać zakwestionowany przez pierwszy spotkany patrol policji.

tuning

Autor: Moto „Club4AG” Miwa
Źródło: http://www.flickr.com
Czego przeto miłośnikom tuningu uczynić nie wolno? Poniektórzy zmotoryzowani tuningowanie aut odbierają jako objaw swego charakteru, krzyk mody, sformułowanie swojej indywidualności jak też niezależności. Dla nich ta zabawa ma przede wszystkim wymiar estetyczny.

Skoro prezentowana problematyka Cię ciekawi i musisz ją poznać bardziej, więcej przeczytasz tutaj (http://latajacydywan.com/pranie-dywanow-krakow/) – to trochę odmienny punkt widzenia na tę tematykę.

Chcą oni w ten sposób stworzyć jeden, unikalny egzemplarz danego modelu. Tuning wizualny posiada na celu przemianę wyglądu pojazdu z zewnątrz jak też we wnętrzu. W środku wozów można przekształcić praktycznie wszystko, poczynając od kierownicy, dźwigni zmiany biegów, wymiany zegarów, zamontowania ponadplanowego oświetlenia (sprawdź oświetlenie tuningowe z tego sklepu ) jak też montażu ekranów LCD, montażu sprzętu audio, itp.

Przy zmianach zewnętrznych wozu często spotykamy się z użyciem efektownych aluminiowych obręczy, zainstalowaniem sportowych tłumików, wykorzystywaniem różnorodnych ozdób, spojlerów, zderzaków. Opcji wprowadzenia modyfikacji jest istotnie mnóstwo, a wszystko zależy od rezerw finansowych jak też fantazji klienta. No, prawie wszystko.

Nasze prawo nie zabrania realizowania tuningu pojazdów. Tuning pojazdów jest dopuszczalny pod warunkiem jednakże, że tuningowane fragmenty ekwipunku nie grożą bezpieczeństwu tak osób nim podróżujących, jak również pozostałych uczestników ruchu. Nim rozpoczniemy dokonywanie przeróbek w naszym aucie warto zapoznać się z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz obszaru ich koniecznego wyposażenia, a także z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa oraz Gospodarki Morskiej w materii zakresu oraz sposobu wykonywania badań technologicznych samochodów i wzorów dokumentów wykorzystywanych przy owych badaniach.