W jaki sposób dbać o klimatyzację w samochodzie? Co jaki czas dobrze jest ją czyścić i sprawdzać? Kiedy udać się do specjalisty po pomoc?

Klimatyzacja w pojeździe to najczęściej zaniedbywana rzecz, o jaką nie dbamy aż tak bardzo jak o całą resztę rzeczy w samochodzie. Często jest tak, iż mamy inne ważniejsze wydatki albo naprawy związane z autem i klimatyzacja schodzi na dalszy plan. A to błąd gdyż musimy pamiętać o niej również oraz czyścić jak również serwisować ją regularnie. Szczególnie kiedy po zimie często zachodzą nam parą okna w aucie oraz zapach, który unosi się wewnątrz jest nieprzyjemny. Jak w związku tym zatroszczyć się o klimatyzację?
read more

Klimatyzacja w samochodzie to często zaniedbywana rzecz, o którą nie dbamy aż tak bardzo jak o inne części w samochodzie. Często jest tak, że mamy inne ważniejsze wydatki czy naprawy wiążące się z autem i klimatyzacja pozostaje trochę zaniedbywana. A to błąd ponieważ trzeba pamiętać o niej tak samo i czyścić jak również serwisować ją systematycznie. Tym bardziej jak po zimie często parują nam okna w samochodzie i zapach, jaki unosi się w kabinie jest nieprzyjemny. Jak w związku tym zatroszczyć się o klimatyzację?

Trzeba wiedzieć, że brudna klimatyzacja to męka dla alergików i osób cierpiących na astmę. Wywołuje ona reakcje alergiczne i wywołuje katar, kaszel i może podrażniać oczy. Nawet u nie skarżących się na żadne dolegliwości na co dzień osób może wywoływać różnego rodzaju infekcje górnych dróg oddechowych. Z tego powodu tak naprawdę klimatyzację powinno się sprawdzać co drugi rok. Nabicie klimatyzacji musimy powierzyć fachowcom. Tego typu układ pracuje pod ciśnieniem dlatego bez specjalistycznego sprzętu nic nie zrobimy. Taka wizyta w warsztacie zajmie około godziny, a koszt rozpoczyna się od 120 złotych a może dojść nawet do 400 złotych w zależności od zakresu tego typu usługi. Są różne metody czyszczenia klimatyzacji. Tanie jak również najprostsze jest czyszczenie pianką. Należy natomiast uważać aby nie zepsuć elektroniki – polecamy firmę Inter Instal.

Jeżeli fascynuje Cię omawiane zagadnienie, oferta przedstawia drobiazgowo intrygujące tematy, które będą bardzo absorbujące.

Może się tak przydarzyć jak użyje się zbyt dużej ilości pianki. Najpopularniejsza metoda to ozonowanie. Usuwa ono nieprzyjemny zapach jak również niszczy drobnoustroje w przewodach. Użycie ultradźwięków to natomiast najbardziej nowoczesny sposób czyszczenia niestety koszt jest już trochę wyższy niż w przypadku pozostałych metod. Przy okazji czyszczenia klimatyzacji dobrze będzie też wymienić filtr kabinowy. Chroni on powietrze w pojeździe przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami dostającymi się do wnętrza. Są to różnego rodzaju pyłki, gazy, kurz oraz wszelkie szkodliwe substancje, które wydzielane są przez samochody.

idealne sprzęgło do klimatyzacji

Autor: http://www.inter-instal.com/
Źródło: http://www.inter-instal.com/

Czasami jest jednak tak, iż nie da się włączyć klimatyzacji, wtedy kiedy po sprawdzeniu okazuje się, iż to nie bezpieczniki ani zerwany pasek klinowy trzeba już na pewno pojechać do warsztatu. Może okazać się, że zniszczeniu uległo sprzęgło klimatyzacji i musimy je wymienić lub poddać regeneracji. Niestety w tym wypadku dobrze jest zwrócić się o pomoc do fachowca.