W jaki sposób dobrze dobrać motorower i jaką prędkość może osiągać taki pojazd?

Jest taki środek transportu, który nie jest ani rowerem, ani autem. Jeżeli nie mamy prawa jazdy na auto, a rowerem daleko musimy jeździć przykładowo do szkoły, możemy zdecydować się na taki pojazd, jaki niezwykle ułatwi nam podróże.
read more

Jest taki środek transportu, jaki nie jest ani rowerem, ani autem. Jeśli nie mamy prawa jazdy na auto, a rowerem daleko trzeba jeździć np. do pracy, możemy zdecydować się na taki pojazd, który niezwykle usprawni nam podróże.

Nie trzeba będzie już stać na przystanku autobusowym czy też na stacji PKP i czekać na transport.
Tego typu pojazdem jest skuter. Można by wybrać nowy i jest to wyjście dla osób elastycznych, które mogą sprzedać pojazd (www.autoonline.pl), gdy zorientują się, że nie o to szło. Decyzję o zakupie warto przeanalizować. Dokonujemy wówczas świadomego wyboru, a dzięki temu, że nieco poczytałeś, kupisz coś, co będzie spełniać twoje oczekiwania. Oczywiście musisz poświęcić nieco czasu na poczytanie czegoś w internecie oraz powinieneś określić budżet, jaki chciałbyś przeznaczyć na własny nowy pojazd. Dzisiaj jest do wyboru dużo marek, pojemności i modeli, a nawet barw tych pojazdów. Jeżeli określisz budżet, jaki chcesz przeznaczyć na skuter, możesz zacząć poszukiwania. Zacząć możesz od anonsów w lokalnej gazetce lub aukcji w internecie. Modeli jest tak wiele, że na pewno prędzej czy później znajdziesz pojazd dla swojej osoby.
skuter

Autor: Normstahl
Źródło: Normstahl

Jeśli już dobierzesz odpowiedni model, wówczas przyjdzie czas na wybór dodatkowych elementów takich jak kask czy też kufer. Skuterem o mniejszej pojemności niż 50 m3, można poruszać się bez prawa jazdy kategorii A, wystarczy dowód osobisty. Na wypadek ulewy lub awarii skutera, prawidłowo byłoby posiadać odmienny środek lokomocji np. samochód lub będzie trzeba korzystać z komunikacji publicznej. Jeśli nie potrafisz naprawić nic w swym skuterze, modele kilkuletnie chyba odpadają.

Wybierz model nowy, wtedy masz gwarancję, że będzie służyć ci trochę czasu. Prędkość, którą mógłby osiągać taki pojazd to ok. pięćdziesiąt km na godzinę. Jeśli będziesz pokonywać zakorkowaną trasę, motorower jest bardzo dobrym wyborem.