W jaki sposób się zabezpieczyć jak pojawi się awaria lub uszkodzenie samochodu podczas podróży.

Wyruszając w samochodową podróż samochodem należy się liczyć z tym, że w którymś momencie może się on gdzieś po drodze zepsuć, lub też zdarzy się jakiś wypadek, uniemożliwiający dalsze podróżowanie. W niejednym przypadku są to drobne rzeczy, takie jak przebicie opony, pustka w baku czy też niewielka usterka, jaką tanio i szybko można na miejscu naprawić. Czasami jednak samochód zepsuje się w taki sposób, że dalsza podróż nie będzie możliwa, i w takich przypadkach będzie konieczne jego holowanie do domu lub jakiegoś warsztatu.
read more

Wyruszając w podróż samochodem należy się liczyć z tym, że w pewnej chwili gdzieś po drodze się zepsuje, lub też zdarzy się jakiś wypadek, który uniemożliwi dalszą podróż. W niejednym przypadku są to drobne rzeczy, takie jak przebicie opony, pustka w baku czy też niewielka awaria, którą szybko i tanio można na miejscu naprawić. Czasami jednak pojazd zepsuje się w taki sposób, że dalsza jazda nie będzie możliwa, i w takich przypadkach niezbędne będzie jego doholowanie pod dom lub innego warsztatu.

wypadek samochodowy

Autor: State Farm
Źródło: http://www.flickr.com
Najkorzystniej zabezpieczyć się przed taką sytuacją, wykupując wraz z obowiązkowym ubezpieczeniem ubezpieczenie assistance. Najczęściej w jego zakresie będzie się mieściło przewiezienie popsutego auta na jakąś określoną odległość, a także przewóz pasażerów i bagażu, który się wiezie. Pakiety assistance drogie nie są, gdyż kosztują najczęściej kilkadziesiąt złotych, lecz bardzo się przydają w awaryjnej sytuacji. Transport zepsutego samochodu z dalsza może kosztować nawet pięćset złotych, i może to wielokrotnie przekraczać koszt dokupienia ubezpieczenia assistance.Przy posiadaniu ubezpieczenia sprawa jest łatwa, wystarczy zatelefonować pod podany przez ubezpieczyciela numer telefonu, zgłosić zdarzenie i czekać na pojawienie się kogoś do pomocy.

Pracownicy ubezpieczyciela wszystkim już się samo zajmą, czyli wyszukają najbliższą firmę, z którą mają podpisaną umowę i zlecą jej załatwienie sprawy . Czasami, szczególnie kiedy awaria trafi się z dala od większych miejscowości, trzeba będzie trochę poczekać, ale najczęściej po dwóch-trzech godzinach w większości miejsc laweta Szczecin powinna dojechać na miejsce wypadku albo awarii. Samochód zostanie przez obsługę lawety załadowany na lawetę, a następnie przewieziony do określonego warsztatu.

Interesujesz się tym zagadnieniem? Czytaj zatem dalej o tym punkcie w następnym artykule, który dla Ciebie opracowaliśmy. Mamy nadzieję, że Ci się podoba.

W przypadku ubezpieczeń assistance właściciele samochodów nie płacą za to dodatkowo, skorzystanie z takiej formy pomocy nie będzie się wiązać także ze zwiększeniem składek, dlatego też cieszą się one coraz większą popularnością pośród właścicieli samochodów.