W jaki sposób troszczyć się o pojazd?

O tym, że polski rynek motoryzacyjny używanymi wozami stoi, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Ostatnie dane pokazują, iż spada ilość nabywanych wozów nowych, jak również używanych, co może znaczyć, że rynek już się nasycił, a z drugiej strony Polacy o wiele dłużej podróżują tym, co już mają. Aby jednakże móc dłużej eksploatować pojazd, konieczne będzie stosowanie się do paru głównych zaleceń.
read more

O tym, że krajowy rynek motoryzacyjny używanymi wozami stoi, nie trzeba prawdopodobnie nikogo specjalnie przekonywać. Ostatnie dane wykazują, że spada ilość nabywanych aut nowych, jak również używanych, co może znaczyć, że rynek już się nasycił, zaś z drugiej strony Polacy dłużej jeżdżą tym, co już mają. Ażeby jednak móc dłużej eksploatować samochód, niezbędne jest stosowanie się do paru podstawowych zaleceń.

samochód, audi, auto

Autor: FotoSleuth
Źródło: http://www.flickr.com
Nierzadko, wbrew oczekiwaniom nabywcy użytkowanego pojazdu, zakup takiego auta to dopiero początek wydatków z nim związanych. Nie oznacza to naturalnie, iż trzeba prędko udać się do salonu dilerskiego po nowy pojazd, trzeba jednak mieć świadomość czekających nas na początku kosztów. Musimy je po prostu wkalkulować w cenę nabywanego auta. Jednym z ważnych elementów będzie diagnostyka samochodowa.

Jakie części trzeba zazwyczaj wymienić po zakupie, które najprędzej się zużywają?

Części samochodowe możemy podzielić na dwie grupy: te, które trzeba z całą pewnością wymienić, jak też te, które mogą poczekać pod warunkiem, iż przegląd techniczny nie pokaże inaczej. Do pierwszej grupy trzeba zaliczyć: filtr oleju, filtry paliwa, pasek rozrządu wraz z napinaczami a także pompą wody, o ile jest poruszana paskiem rozrządu, świece zapłonowe, płyn w układzie chłodzenia.

Jeżeli ten wątek Cię fascynuje i poszukujesz więcej informacji, to pod tym hiperłączem (http://www.detailing-centrum.pl/product/SHINY-GARAGE-Apple-Dressing-1L-s119309?) odnajdziesz ich wiele – będą one zbliżone tematycznie, ale równie ciekawe.

Elementy owe musimy wymienić bez względu na to, co deklaruje wyprzedający pojazd, chyba, że jest dowód wymiany tychże części w postaci wpisu do książki pojazdu z pieczątkami serwisu. Taki przegląd trzeba potraktować poważnie, albowiem usterka każdej z powyżej wymienionych części spowodowana ich zbyt długim użytkowaniem, naraża nas na nieporównywalnie wysokie koszta napraw silnika. Co więcej nie da się sprawdzić stanu technicznego tych części poprzez proste oględziny.

mechanik samochodowy,
W drugiej grupie są owe części, które jesteśmy w stanie zdiagnozować w trakcie badania technicznego auta. Badanie takowe trzeba przeprowadzić przed kupnem pojazdu. Będą to: układ hamulcowy: tarcze, cylinderki oraz wymiana płynu w układzie hamulcowym, zawieszenie: sworznie, gumy stabilizatorów, przegląd klimatyzacji z filtrem kabinowym powietrza, pas alternatora z napinaczem, amortyzatory w wypadku, jeżeli przebieg pojazdu jest wyższy niż 100 tys. km albo jeżeli badanie udowodni ich zużycie. Poszukujesz serwisu dla swojego auta. Nic prostszego! Wpisz po prostu w przeglądarkę hasło: audi serwis Warszawa.