W jaki sposób wybrać najlepsze i dopasowane do pory roku opony?

Wybór opon jest jednym z bardziej istotnych wyborów w kwestii akcesoriów samochodowych. Od właściwej jakości ogumienia zależy bowiem bardzo wiele, zależy od tego na przykład bezpieczeństwo uczestników ruchu.
read more

Wybór ogumienia jest jednym z bardziej znaczących wyborów w kwestii akcesoriów samochodowych. Od odpowiedniej jakości opon uzależnione jest bowiem bardzo wiele, zależy od tego między innymi bezpieczeństwo uczestników ruchu.

Wymiana opon

Autor: iStock
Źródło: iStock
Dla sporej liczby ludzi kupowanie pon jest skomplikowanym przedsięwzięciem w pierwszej kolejności ze względu na wielki wybór, jaki obecnie jest w sklepach. Oprócz tego aktualnie opony można kupić w różnorodnych miejscach, między innymi w supermarketach. Są to jednak takie elementy, w których trzeba kłaść nacisk przede wszystkim na jakość. Możliwe jest kupowanie ogumienia używanego, jednak do tego należy mieć dużą wiedzę i umieć oszacować, czy opona jest zdatna do użytku.

Czy myślisz o bardziej szczegółowym zgłębieniu rozpatrywanego tu materiału? Jeśli tak, to zweryfikuj stronę, która też na pewno przykuje Twoją uwagę.

Istotną rolę odgrywa producent, przykładowo opony Fulda (więcej informacji) są niezwykle chętnie wybierane właśnie z uwagi na zaufanie, którym darzona jest ta marka.

Gdzie nabywać ogumienie, a jakie miejsca omijaćJak już było wspomniane, obecnie kupno opon możliwe jest w naprawdę różnych miejscach. Jednak część z nich należy omijać. Do tego typu punktów nie wartych nabywania opon należą supermarkety. W sklepach tego typu ogumienie jest przede wszystkim tanie, lecz ich jakość niemal w każdym przypadku jest słaba. Profesjonaliści polecają kupowanie ogumienia tylko w wyspecjalizowanych serwisach, oferujących również montaż opon. W takich punktach można znaleźć produkty znanych marek takie jak chociażby opony Pirelli (sprawdź to).

Dopasowywanie opon do pory rokuW kwestii używania opon samochodowych niezwykle istotną funkcję pełni obecna aura. Właściwe dopasowanie ogumienia do sezonu ma ogromne znaczenie pod względem bezpieczeństwa uczestników ruchu. Najważniejsze jest zagwarantowanie dobrych opon zimowych, kiedy to warunki drogowe są najbardziej wymagające. Odpowiednie opony zimowe gwarantują dużą przyczepność do nawierzchni, co ułatwia prowadzenie samochodu po zamarzniętej czy ośnieżonej drodze. Jeżeli chodzi o opony zimowe ceny są zróżnicowane zależnie od marki. Pod tym względem zdecydowanie dobrze jest zainwestować w opony droższe, ale wysokiej jakości. Umożliwi to pewniejsze prowadzenie samochodu zimą, a w razie sytuacji zagrożenia pozwoli na szybkie zatrzymanie pojazdu.