W jaki sposób wybrać odpowiednią matę do jogi? Parametry, na które należy zwracać dużą uwagę, aby wybrać wygodną oraz funkcjonalna matę

Praktykowanie jogi może pomóc nam zachować zdrowe ciało a także umysł. Mnóstwo osób, które poszukują odpowiedniej formy ćwiczeń dla siebie wybiera właśnie zajęcia z jogi, ponieważ oprócz tego, iż doskonale wpływa na ciało, przy okazji je relaksuje. Atrybutem każdego kto ćwiczy jogę jest mata, która tylko z pozoru wydaje się mało istotnym akcesorium. Mata do jogi jest niezwykle ważnym elementem podczas wykonywania różnorodnych asan. To dzięki niej można komfortowo ćwiczyć i skupić się na poprawności naszych ruchów.
read more

Praktykowanie jogi może pomóc nam zachować zdrowe ciało tudzież umysł. Wiele osób, które szukają odpowiedniej formy aktywności fizycznej dla siebie wybiera właśnie jogę, ponieważ oprócz tego, iż korzystnie wpływa na ciało, przy okazji je relaksuje. Atrybutem każdego kto praktykuje jogę jest mata, która jedynie z pozoru wydaje się mało istotnym akcesorium. Mata do jogi jest bardzo istotnym elementem w trakcie wykonywania rozmaitych asan. To dzięki niej możemy komfortowo ćwiczyć tudzież skupić się na poprawnym wykonywaniu pozycji.

trening jogi

Autor: Amy
Źródło: http://www.flickr.com

Ćwiczenie na niewygodnym podłożu może spowodować bóle stawów jak również ogólny dyskomfort w czasie ćwiczenia.

Zaaferowały Cię informacje zamieszczone w tym serwisie? Jeżeli tak, to kliknij tu oraz odkryj stronę (http://teamsport.krakow.pl/wyjazdy/kategorie/aktywne-weekendy/), która także Cię się spodoba.

Niewielu z nas wie, że czasami nieodpowiednia mata potrafi w skuteczny sposób zniechęcić początkujących uczestników zajęć z jogi. Gdy w naszym wyposażeniu znajdzie się wygodna mata joga stanie się naszym ulubionym zajęciem i na pewno będziemy mogli wygodnie pogłębiać swoje umiejętności w tym zakresie. Wybór maty do jogi nie zawsze jest łatwy, ponieważ na rynku jest bardzo dużo produktów, które różnią się na przykład grubością bądź tworzywem. Najistotniejszą cechą dobrej maty do jogi jest odpowiedni materiał, z którego jest stworzona. Bardzo ważne jest, żeby był on antypoślizgowy, co sprawi, że bezpiecznie będzie można wykonywać pozycje. Grubość zakupionej maty do jogi też ma duże znaczenie- im większa, tym mniej obciążone będą nasze stawy, jednakże nie może być ona też za duża. Warto też zakupić matę, którą łatwo możemy transportować na zajęcia czy też zabrać ze sobą na wakacje. Gdy w naszym bagażu na urlop znajdzie się lekka i podręczna mata joga będzie zajęciem, które będziemy mogli wykonywać w dowolnym miejscu – mata do jogi jaką wybrać. Ważne jest również, by mata do jogi była zrobiona z materiału, który można w prosty sposób wyczyścić.

maty do jogi

Autor: Rio
Źródło: http://www.flickr.com

W większości sklepów z akcesoriami sportowymi można kupić zarówno dobre maty dla początkujących jak również dla profesjonalny joginów. W przypadku gdy pragniemy zadbać o środowisko, znajdziemy też maty wykonane z ekologicznych materiałów. Z pozoru mało ważne akcesoria takie jak maty do jogi mogą znacznie wpłynąć na komfort wykonywania naszych ćwiczeń. Odpowiednia przyczepność i odporność na uszkodzenia sprawią, że pokochamy jogę a także wspaniałe efekty jej ćwiczenia.