W jaki sposób wypożyczyć przyczepę?

Co w momencie jeżeli mamy przewieźć naprawdę dużą ilość bagażu, nową lodówkę i mamy nieduży samochód do dyspozycji? Najbezpieczniej jest podpiąć do niego przyczepę bagażową. To wersja dla jej posiadaczy. Reszta kierowców musi zadowolić się przyczepką z wypożyczalni. Fakt, żeby ją wypożyczyć nie trzeba wiele zachodu, lecz jest kilka ważnych spraw, o na które warto zwrócić uwagę.
read more

Co w momencie jeżeli mamy przewieźć naprawdę dużą ilość bagażu, nową lodówkę i mamy nieduży samochód do dyspozycji? Najbezpieczniej jest podpiąć do niego przyczepę bagażową. To wersja dla jej posiadaczy. Reszta kierowców musi zdecydować się na skorzystanie z usług wypożyczalni. Zgadza się, żeby ją wypożyczyć nie trzeba wiele zachodu, lecz jest kilka ważnych spraw, o które musimy mieć na uwadze.

Aby wypożyczyć przyczepkę należy mieć przy sobie dowód tożsamości. Najkrótszy okres na jaki można wypożyczyć przyczepę to zwykle parę godzin. To optymalny czas aby w okolicy miejsca zamieszkania przewieźć jakiś większy ładunek. Zazwyczaj jednak przyczepa wypożycza się na 24h lub weekend. Oczywiście w zależności od potrzeb sprzęt można wynająć na dłuższy czas, wtedy też jest szansa na niższe stawki. Należy tematem zainteresować się wcześniej i rezerwować właściwe terminy, gdyż w pewnych miesiącach zainteresowanie przyczepami jest większe. Wypożyczenie (przyczepy 1-osiowe) na kilka godzin wyniesie nas około 30 złotych. Za wypożyczenie za dobę powinniśmy liczyć już 50-60 złotych. Z kolei (przyczepa gastronomiczna) wynajęta pod koniec tygodnia kosztuje 70 złotych. Wypożyczenia dłuższe niż 7 dni to już kwota rzędu kilkuset złotych.

Przyczepa

Autor: clifford Smith
Źródło: http://www.flickr.com

Szczególnie istotne jest oświetlenie, oznakowanie a także układ hamulcowy. Decydując się na wypożyczenie sprzętu należy skontrolować czy po podłączeniu wszystko w niej działa. Niekiedy zdarza się, że po po przejechaniu paru kilometrów pod wpływem drgań przestaje działać instalacja świetlna. Przed wyruszeniem w drogę warto skontrolować stan zużycia opon oraz czy na wyposażeniu jest ”zapasówka”.

Przed odjazdem powinniśmy zwrócić uwagę na jej stan techniczny, ponieważ przy oddawaniu pojazdu ominie nas ewentualność przykrych sytuacji oraz niejasności. Powierzchowny przegląd należy przeprowadzić w obecności pracownika wypożyczalnia, a zaobserwowane nieprawidłowości uwzględnić w umowie. Przy zwrocie może się zdarzyć sytuacja, w której zostaniemy obciążeni kosztami szkód, których nie wyrządziliśmy.