W jaki sposób zadbać o figurę?

Wszyscy marzymy o pięknej sylwetce. Przeglądamy kolorowe czasopisma i podziwiamy fotografie światowych gwiazd, które mogą się poszczycić doskonałymi kształtami. Przyrównujemy własne ciało do nich i wpadamy w wielką rozpacz. Przede wszystkim, najczęściej zdjęcia w tego typu gazetach to zasługa profesjonalnego photoshopu. Po drugie, wielu artystów swoją nienaganną sylwetkę zawdzięcza wielu operacjom plastycznym. O wiele prościej zadbać o swoją kondycję na własną rękę.
read more

Każdy z nas marzy o pięknej sylwetce. Przeglądamy kolorowe magazyny i patrzymy z uwielbieniem na fotografie światowych sław, które mogą się pochwalić doskonałymi kształtami. Porównujemy własne ciało do nich i popadamy w ogromną rozpacz. Przede wszystkim, zazwyczaj fotografie w takich tabloidach to efekt świetnego photoshopu. Poza tym, mnóstwo aktorów czy piosenkarzy swoją nienaganną sylwetkę zawdzięcza drogim operacjom plastycznym. O wiele prościej zatroszczyć się o własne ciało na własną rękę.

ćwiczenia

Źródło: http://www.sport-shop.pl/
Przez ostatnie lata wprowadzono dużo najróżniejszych planów ćwiczeń. Każdy z nich posiada właściwe przeznaczenie i swoich oddanych fanów. Co chwilę panuje zainteresowanie innym treningiem. Jeszcze jakiś czas temu najpopularniejszą formą ćwiczeń był zdecydowanie aerobik. Wielbiły go zwłaszcza panie. Dynamiczne podskoki w rytm muzyki stały się początkiem światowej mody na sportowy styl życia. Niedawno święcił triumfy pilates. Jest to bardzo popularna forma rozciągania mięśni. To dość bezpieczna dyscyplina, jeśli uprawiamy ją pod okiem odpowiedniego trenera. Należy zawsze pamiętać o miarowym oddechu. Niedawno cały świat zwariował na punkcie crossfit. Ten plan ćwiczeń łączy w sobie dużo różnych elementów. Jest to forma ćwiczeń ogólnorozwojowych.Trenują ją również bokserzy, przygotowując się do walki, czy żołnierze jednostek specjalnych, którzy w ten sposób trenują swoją kondycję fizyczną. Także my możemy stosować tę formę treningu. Jest on idealny dla tych, którzy walczą z nadwagą. Z kolei, dla tych wszystkich, którzy w ćwiczeniach szukają ukojenia, poleca się jogę. Ta starożytna forma ruchu pomogą uzyskać tak potrzebną w życiu codziennym równowagę oraz wycisza myśli.

Niezależnie od tego, który plan treningowy nam najbardziej odpowiada, należy się właściwie przygotować do ćwiczeń. Nie zapominajmy o odpowiedniej rozgrzewce. W czasie ćwiczeń należy pić dużo wody. Pamiętajmy, aby nie rzucać się od razu na głęboką wodę i stopniować poziom trudności. W przeciwnym razie następnego dnia zbudzimy się z ogromnym bólem w mięśniach jak . Są domowe sposoby na zakwasy. Trzeba rozmasować bolące miejsce, wysmarować je odpowiednią maścią i pić dużo wody.