W jaki sposób zatroszczyć się o akumulator? Najistotniejsze porady

W zimowym okresie kierowcy częściej są narażeni na awarie akumulatorów. Nim temperatury spadną niżej zera warto więc stwierdzić, w jakim stanie jest akumulator.
read more

W zimowym okresie kierowcy częściej są narażeni na awarie akumulatorów. Nim temperatury spadną poniżej zera warto zatem stwierdzić, w jakim on jest stanie.

prawo jazdy
Niestety, jakaś część kierowców, nie zwraca na to urządzenie większej uwagi do czasu, gdy nie mogą już włączyć silnika. Na pewno należy regularnie sprawdzać stan akumulatora. Weryfikację można zrealizować w samochodowym warsztacie. Całkiem często serwisy nie biorą opłat za taką usługę. Ponadto trzeba oczyścić obudowę jak też bieguny akumulatora antystatyczną ściereczką. Zapobiega to niepożądanym wyładowaniom elektrycznym w skutku kontaktu brudu z biegunami akumulatora. Należy także zweryfikować solidność połączenia elektrycznego, sprawdzając tzw. klemy, dokręcając je w razie konieczności. Ażeby akumulator (po więcej zapraszam tutaj) miał szansę doskonale się naładować, powinno się pokonywać większe odległości wozem. Na krótkich odległościach akumulator na pewno nie zdąży się naładować do końca, co zwiększa niebezpieczeństwo awarii. Przyczyną najogromniejszego zużycia energii jest nagrzewanie tylnej szyby, podgrzewane foteli jak też dmuchawy – szczególnie w przypadku, kiedy pojazd stoi na światłach czy też w korku.
sklep akumulatory warszawa

Autor: hedera.baltica
Źródło: http://www.flickr.com

gaz

Autor: Renault
Na wyposażeniu każdego czterokołowca powinny znaleźć się utensylia przydatne w wypadku awarii. Jest to ważne w szczególności teraz, w czasie nadciągających przymrozków.

Do takowych akcesoriów należy zaliczyć między innymi przewody rozruchowe. A co gdy nasz akumulator (www.akumulator24.com.pl/) już jest do niczego? Należy zakupić nowy, najlepiej wpisując w przeglądarkę internetową hasło: sklep akumulatory Warszawa.