Wybór doskonałych opon i felg oraz ich bezpieczne składowanie

Samochód jest współcześnie oczywiście jednym z najważniejszych elementów wskazującym na stan posiadania. Pozwala na wygodne podróżowanie oraz całkowicie uniezależnia od środków publicznej komunikacji, które niestety nie zawsze działają wystarczająco sprawnie. Trzeba jednak pamiętać, że auto musi być rzeczywiście zadbane. Ma to dla jazdy priorytetowe znaczenie. Jedną z najistotniejszych części każdego samochodu są naturalnie felgi i opony. W jaki sposób je wybierać oraz przechowywać, aby mieć pewność, że jazda samochodem będzie bezpieczna?
read more

Samochód jest dziś oczywiście jednym z najistotniejszych elementów wskazującym na stan posiadania. Daje możliwość na błyskawiczne podróżowanie oraz zupełnie uniezależnia od środków publicznej komunikacji, które niestety nie zawsze działają wystarczająco sprawnie. Trzeba jednak pamiętać, że auto musi być faktycznie zadbane. Ma to dla jazdy ogromne znaczenie. Jedną z podstawowych części każdego samochodu są naturalnie felgi oraz opony. W jaki sposób je kupować i składować, by mieć gwarancję, że jazda samochodem będzie bezpieczna?

Przede wszystkim, należy pamiętać, że właściwy zakup felg zależy przeważnie od rodzaju samochodu. Felgi do skoda Octavia (zobacz na tej stronie) będą inne aniżeli felgi pasujące dla BMW czy Mercedesa. Priorytetem jest wobec tego zawężenie swojego kręgu poszukiwań do określonej grupy felg przeznaczonych dla danej marki. Istotne znaczenie ma także ich wygląd, zwłaszcza dla osób, jakie interesują się motoryzacją. W przypadku opon, ważną kwestią jest ich jakość. Na oponach na pewno nie można oszczędzać, gdyż to one zapewniają stosowną przyczepność oraz decydują o szybkości hamowania na drodze. Warto więc przed zakupem zapoznać się z opiniami o producencie danych opon. Rzeczywiście dużym zainteresowaniem cieszą się współcześnie przykładowo opony Platin. Poza tym, należy pamiętać o posiadaniu dwóch kompletów opon – letnich i zimowych oraz ich systematycznym zmienianiu. Tym sposobem, gwarantujemy sobie większe bezpieczeństwo na drodze.

Dla jakości opon ważny jest również sposób ich zabezpieczania. Co najważniejsze, najlepiej jeżeli będą one przetrzymywane w suchym pomieszczeniu, bez dostępu do wilgoci. Co więcej, pomieszczenie powinno być ciemne, ponieważ światło słoneczne ma na opony tanie nowe opony letnie faktycznie zły wpływ. Należy również pamiętać o tym, żeby opony nie były przechowywane w sąsiedztwie grzejnika. Nazbyt wysoka temperatura wpływa bowiem na nie destrukcyjne. Dzięki prawidłowemu zabezpieczaniu opon można znacznie zwiększyć ich trwałość, z tego powodu nie będzie konieczności szybkiego zamawiania kolejnego kompletu ogumienia. Warto pamiętać, że ogumienie z felgami koniecznie musi był położone poziomo – nie należy go wieszać!. Określone opony można nawet ułożyć jedna na drugiej, w ten sposób oszczędzimy więcej miejsca. Na szczęście asortyment rynku jest pod tym względem dość duży.