zawodnik

Musimy się właściwie prezentować

Za każdym razem, kiedy zdecydujemy się uprawiać jakiś sport, powinniśmy się właściwie do niego przygotować. Nie inaczej jest wówczas, gdy pragniemy uprawiać jeden ze sportów drużynowych. Musimy zatroszczyć się o dobry sprzęt, i równocześnie również o odpowiedni ubiór, który nie będzie ograniczał naszych ruchów oraz zagwarantuje dobry przewiew i odprowadzanie potu.
read more

Triathlon – intensywny sport dla rzeczywistych twardzieli – na czym polega?

Trathlon to bardzo wymagający i intensywny sport dla prawdziwych twardzieli. Jest to stosunkowo młoda dyscyplina, która integruje w sobie trzy dyscypliny sportowe – pływanie, bieganie na czas oraz kolarstwo. Aby uprawiać triathlon należy być silnym i wytrzymałym, konieczne jest także kongruentne przygotowanie i triathlon trening, gdyż praktykowanie triathlonu angażuje wszelkie grupy mięśni.
read more

Jak powinny wyglądać właściwie zaplanowane przygotowania zawodnika do zawodów triathlonowych.

Triathlon od kilku lat zaczął być ogromnie popularny, świetnie to widać po liczbie imprez, jakie się organizuje w sezonie. Obecnie liczących się imprez jest już blisko sto, a bez przerwy pojawiają się nowe, i na wszystkich można zobaczyć tłumy uczestników. W triathlonowych zawodach startują ciężko trenujący zawodnicy, którzy się nastawiają głównie na zwycięstwo, jak również zwykli ludzie, dla których sukcesem jest ukończenie zawodów i pokonanie swoich słabości.
read more