zawodnik

Jak powinny wyglądać właściwie zaplanowane przygotowania zawodnika do zawodów triathlonowych.

Triathlon od kilku lat cieszy się ogromną popularnością, świetnie można to zobaczyć po liczbie zawodów, jakie się organizuje w sezonie. Dzisiaj zawodów, które się liczą jest już kilkadziesiąt, a cały czas pojawiają się kolejne, i na wszystkich widać tłumy uczestników. W zawodach triathlonowych startują ciężko trenujący zawodnicy, którzy się nastawiają głównie na wygraną, jak również normalni ludzie, dla których dużym sukcesem jest ukończenie zawodów i pokonanie własnych słabości.
read more

Musimy się właściwie prezentować

Za każdym razem, kiedy decydujemy się uprawiać jakiś sport, powinniśmy się odpowiednio do niego przygotować. Nie inaczej jest wtenczas, kiedy chcemy uprawiać jeden ze sportów drużynowych. Powinniśmy zadbać o właściwy sprzęt, i równocześnie również o odpowiedni strój, który nie będzie krępował naszych ruchów oraz zapewni dobry przewiew oraz odprowadzanie potu.
read more

Triathlon – intensywny sport dla rzeczywistych twardzieli – na czym polega?

Trathlon to bardzo wymagający i intensywny sport dla prawdziwych twardzieli. Jest to stosunkowo młoda dyscyplina, która integruje w sobie trzy dyscypliny sportowe – pływanie, bieganie na czas oraz kolarstwo. Aby uprawiać triathlon należy być silnym i wytrzymałym, konieczne jest także kongruentne przygotowanie i triathlon trening, gdyż praktykowanie triathlonu angażuje wszelkie grupy mięśni.
read more