Złomowanie pojazdów: opłacalność dla klienta oddającego auto.

W dzisiejszych czasach prawie każdy posiada (lub chce mieć) samochód. W większości sytuacji to rozwiązanie nie jest podyktowane realnymi wymogami, takimi jak przymus dojazdu do pracy w w oddalonej miejscowości, gdzie trudno dotrzeć w inny sposób w obowiązujących nas godzinach, czy potrzeba przewożenia różnych towarów.
read more

W naszych czasach w zasadzie każdy posiada (lub chciałby nabyć) auto. W większości wypadków to rozwiązanie nie jest podyktowane prawdziwymi wymogami, takimi jak konieczność dojazdu do pracy w oddalonym miejscu, gdzie ciężko dotrzeć w inny sposób w obowiązujących nas porach, czy konieczność przewożenia różnych towarów.

Bardzo często samochody kupują osoby, które tak naprawdę dość rzadko nimi jeżdżą – dlatego nierzadko taki pojazd staje się nie czymś, co daje jego właścicielowi przyjemność, ale zamienia się w rzecz przynoszącą kolejne problemy i coraz większe wydatki. Taka sytuacja dotyczy w szczególności posiadaczy zaniedbanych aut, których remonty są na tak drogie, że mogą przewyższać cenę samego auto. Dodatkowo nawet najtańsze samochody wymagają systematycznego przeglądu i opłacania składek OC, które mogą też stanowić ogromną część wartości pojazdu. Dla ludzi, których pojazd pasuje do przytaczanej sytuacji, optymalnym rozwiązaniem będzie kasacja pojazdu.

samochód

Autor: Bill Abbott
Źródło: http://www.flickr.com

Decydując się na złomowanie samochodu mamy pewność, że nie będziemy musieli płacić już kosztownych składek. W przypadku zaniedbanych aut cena uzyskana na złomie może praktycznie nie różnić się od ceny, jaką zaoferuje ewentualny kupiec.

Równie interesujący tekst odnajdziesz po przejściu na stronę www (http://sklep.oemtuning.pl/pl/p/ROTA-Beat-15-6.5J-ET40-4×100/17883) – przekonasz się, że jest bardzo atrakcyjny, więc przeczytaj go.

Bardziej opłaca się szybko pozbyć się przynoszącego straty problemu niż przez długi czas poszukiwać kupca – w międzyczasie i tak trzeba byłoby zapewnić pojazdowi ciągłość OC, co powoduje koszty. Na początek warto wybrać parę złomowisk i przekonać się, na jaką kwotę możemy liczyć. Po wpisaniu w Google wyrażenia złomowanie pojazdów Wrocław przekonamy się łatwo, jakie ceny osiąga nasz pojazd w zachodniej części kraju. Jeżeli bliżej nam do północnych stron Polski, możemy wpisać choćby kasacja pojazdów Gdynia i sprawdzić obowiązujące tam ceny.

Szukanie złomowiska oferującego korzystną cenę za kilogram złomu jest korzystne szczególnie dla posiadaczy ciężkich samochodów, jak np. stare Renaulty. Najczęściej lepsze ceny proponują złomowiska w większych miastach, więc np. mieszkańcy Śląska zanim oddadzą auto odwieź www do lokalnego punktu mogą zdalnie sprawdzić ceny choćby w Katowicach, wpisujące w wyszukiwarkę auto złom Katowice.

Likwidacja samochodu jest dobrym rozwiązaniem dla osób mających stare i zniszczone auto, na które trudno znaleźć nabywcę.