Złomowanie pojazdów: opłacalność dla klienta oddającego auto.

W naszych czasach w zasadzie każdy posiada (bądź chce nabyć) samochód. W większości sytuacji takie rozwiązanie nie jest podyktowane prawdziwymi wymogami, takimi jak konieczność dojazdu do pracy w odległym miejscu, gdzie ciężko dotrzeć inaczej w interesujących nas godzinach, czy potrzeba przewożenia przeróżnych produktów.
read more

W naszych czasach w zasadzie każdy posiada (lub chciałby nabyć) auto. W większości wypadków to rozwiązanie nie jest podyktowane prawdziwymi wymogami, takimi jak konieczność dojazdu do pracy w oddalonym miejscu, gdzie ciężko dotrzeć w inny sposób w obowiązujących nas porach, czy konieczność przewożenia różnych towarów.

Bardzo często samochody kupują osoby, które tak naprawdę dość rzadko nimi jeżdżą – dlatego nierzadko taki pojazd staje się nie czymś, co daje jego właścicielowi przyjemność, ale zamienia się w rzecz przynoszącą kolejne problemy i coraz większe wydatki. Taka sytuacja dotyczy w szczególności posiadaczy zaniedbanych aut, których remonty są na tak drogie, że mogą przewyższać cenę samego auto. Dodatkowo nawet najtańsze samochody wymagają systematycznego przeglądu i opłacania składek OC, które mogą też stanowić ogromną część wartości pojazdu. Dla ludzi, których pojazd pasuje do przytaczanej sytuacji, optymalnym rozwiązaniem będzie kasacja pojazdu.

samochód

Autor: Bill Abbott
Źródło: http://www.flickr.com

Decydując się na złomowanie samochodu mamy pewność, że nie będziemy musieli płacić już kosztownych składek. W przypadku zaniedbanych aut cena uzyskana na złomie może praktycznie nie różnić się od ceny, jaką zaoferuje ewentualny kupiec. Bardziej opłaca się szybko pozbyć się przynoszącego straty problemu niż przez długi czas poszukiwać kupca – w międzyczasie i tak trzeba byłoby zapewnić pojazdowi ciągłość OC, co powoduje koszty. Na początek warto wybrać parę złomowisk i przekonać się, na jaką kwotę możemy liczyć. Po wpisaniu w Google wyrażenia złomowanie pojazdów Wrocław przekonamy się łatwo, jakie ceny osiąga nasz pojazd w zachodniej części kraju. Jeżeli bliżej nam do północnych stron Polski, możemy wpisać choćby kasacja pojazdów Gdynia i sprawdzić obowiązujące tam ceny.

Szukanie złomowiska oferującego korzystną cenę za kilogram złomu jest korzystne szczególnie dla posiadaczy ciężkich samochodów, jak np. stare Renaulty. Najczęściej lepsze ceny proponują złomowiska w większych miastach, więc np. mieszkańcy Śląska zanim oddadzą auto odwieź www do lokalnego punktu mogą zdalnie sprawdzić ceny choćby w Katowicach, wpisujące w wyszukiwarkę auto złom Katowice.

Likwidacja samochodu jest dobrym rozwiązaniem dla osób mających stare i zniszczone auto, na które trudno znaleźć nabywcę.